| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt femeile materialiste? Adica de ce avem aceasta eticheta pusa de barbati?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vezi cum sta treaba, barbatu trebuie sa plateasca cand iese cu femeia in oras, el trebuie sa aiba casa ca sa faca o familie alaturi de femeie, masina tot el trebuie sa o proportioneze si ea scoate avantaj pe chestiile astea, lucruri materiale de care se foloseste pe spatele lui.

| RAY a răspuns:

Barbati care nu atrag sexul opus prin aspectul lor fizic,mereu vor apela la a da bani sexului frumos pentru sex, ca apoi tot ei sa le facă materialiste și alte jigniri, pretențiile fetelor în ziua de azi sunt mai mari, fetele au și ele un job iar majoritatea bărbaților nu sunt bogați, e vorba despre inceli frustrați, e plin de ei pe net, frustrarea e mare dar nu poți obliga un om sa te placa

| Nirvanaaa a răspuns:

Uneori stau și mă întreb și eu același lucru.
Nu știu, poate pentru ca s-a rămas cu concepția ca înainte bărbatul intretinea casa și familia, inclusiv femeia.
Dar acum femeia se duce și ea la munca, așa ca nu inteleg de ce. Poate ca au nimerit ei genul acela ca or mai fi câteva de tipul ăsta, nu zic nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt toate materialiste. Da, stiu ca suna clișeic dar asa este: nu sunt toate femeile de pe globul pamantesc materialiste.

Eticheta aceasta atribuita femeilor a fost pusa de unii barbati din mai multe motive.
Unul dintre ele ar fi exemplele din mass-media care au fost sau sunt casatorite cu tipi milionari pentru averea acestora.
Un al doilea motiv ar fi faptul ca acestia au incercat sa se cupleze cu anumite femei dar acestea i-au refuzat pe motiv, intemeiat sau nu, ca ei nu aveau posibilitatile materiale pe care si le doreau acele femei ori asa au crezut ei, fiind de fapt refuzati din alte motive ce tin de aspect fizic sau intelect.
Si un al treilea motiv e ca unii dintre barbati au fost cuplati cu femei care doar au profitat financiar de ei apoi i-au lasat balta.