| bleakk a întrebat:

De ce sunt majoritatea femeilor atrase de barbatii musculosi?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Mda...asta e fix ca intrebarea unui alt user care traieste cu impresia ca majoritatea femeilor romance sunt atrase de romi.

Daca ai fi prins o emisiune de acum cativa ani pe Discovery ai fi aflat ca atractia e de fapt o chestie primordial mecanic-subconstienta. Suntem atrasi de persoanele cu un corp bine proportionat si de cele mai multe ori atrasi de un corp atletic fiindca la nivel subconstient acesta ne transmite ca persoana in cauza are gene bune. Se pare ca instinctul de reproducere ne ofera aceste predilectii in ce priveste atractia.

Astfel la femei sunt mai atractive soldurile un pic mai late si sanii bine dezvoltati iar femeile sunt atrase de muschii barbatilor acestia fiind garantia fortei si a genelor bune. Din pacate in societatea actuala treaba asta nu e un bun indicator fiindca muschii se construiesc la sala si nu in conditii normale de munca din antichitate sau la vanatoare, si nici nu mai garanteaza gene bune fiindca masa musculara poate fi dezvoltata si in ciuda factorului genetic prin diverse artificii mai mult sau mai putin sanatoase.

Revenind insa la generalizare, chiar n-as spune ca majoritatea isi doresc musculosi insa cred ca majoritatea isi doresc un barbat cu corp atletic ceea ce nu intotdeauna inseamna masa musculara mare.

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Probabil... cred ca ei le ofera protectie.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E si faza cu "se simt mai protejate" plus ca unul bine facut arata mai bine ca un slabanog sau unu cu burta de insarcinat.

| Dolyta a răspuns:

Sunt fata si nu ma atrag barbatii musculosi...dar am un motiv: eu sunt mica de statura si slaba, iar barbatii foarte dezvoltati ma intimideaza...sau ma sperie thinking

| ioneln a răspuns:

Majoritatea...doamne imi vine sa rad cat de prostii sunt unii care au picat in plasa marketingului si a reclamelor...

Daca muschii atrageau femeile toti barbati erau deja asa pana acum ca era o pilula magica.

Terminati cu prostiile astea ca traiti in alta lume nu in lumea aia falsa si imaginara.
Vasta majoritatea a femeilor sunt INDIFERENTE la faptul ca ai sau nu ai muschi ceea ce conteaza este CUM LE FACI SA SE SIMTA IN PREZENTA TA. EMOTIILE SI PERSONALITATEA.

Sunt tipi care arata foarte bine fizic si au niste urate langa ei de nu iti vine sa crezi si ii tine sub papuc iti vine sa-ti dai palme cand auzi sau vezi cazuri din astea.

Degeaba o faci pe smecherul la exterior mergand la sala daca pe dinauntru tot catelus cu parul cret esti tipa stie mai devreme si mai tarziu ca esti disperat dupa sex.