| miauu a întrebat:

De ce suntem atrase de barbatii in uniforma?

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

N-o mai ocoliti atat, totul se reduce la bani.

Abh
| Abh a răspuns:

Inspira masculinitate, iti dau siguranta ca te-ar putea apara in orice conditii.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunteti atrase de barbatii in uniforma pentru ca, inspira multa incredere, seriozitate, au salarii foarte bune si locuri de munca stabile.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu stiu altii de ce, eu cind am fost tinara am fost atrasa din cauza faptului ca barbatii in uniforma mi-au inspirat incredere, deoarece vedeam in ei tot ceea ce trebuie sa aiba un barbat:curaj, forta, cinste, recunoastere din partea societatii, disciplina, ordine, virtute.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pe semne ca n-ati vazut militarii aia de la unitatea de pe pache protopopescu, stau pe gard si striga dupa toata lumea pe strada, glume proaste etc. Sa vezi acolo incredere si seriozitate laughing Cred ca atractia vine din aglomeratia de testosteron, masculinitate adunata intr-un grup de barbati unde nici unul nu iese in evidenta prin tinuta, ca si cum i-ai avea aliniati dezbracati in fata ca sa ai de unde alege. Daca era chestie siguranta probabil va indragosteati de body-guarzi. Si mai e faptul ca recunoscandu-i uniforma poate fi un plus de familiaritate, nici nu-l cunosti se deja stii unde lucreaza laughing Adevarul e ca si mie imi poate atrage atentia o femeie atragatoare in uniforma, am cumva impresia ca stiu unde o gasesc daca vreau laughing

| zuzumic a răspuns:

Pentru ca arata bineeee. au o tinuta... inspira seriozitate, siguranta si incredere ...asa cred eu

| Mada a răspuns:

Femeile vor sa se simta protejate. Impotriva a ce? Se pare ca e mai putin important. Ba chiar mai mult decat atat, foarte multe femei au visat la un moment dat ca sunt un fel de Ilene Cosanzene moderne ce asteapta sa fie salvate de Fat Frumos. Un barbat in uniforma e un fel de Fat-Frumos, are acea aura de erou modern ce te poate salva, oricand, oriunde si de orice. Putem macar visa ca e asa. Un barbat in uniforma ar trebui sa fie imaginea intruchipata a unui gentlemen. Pana si cuvantul cavalerism se leaga direct de ideea de armata. Multi dintre ei au niste maniere de invidiat fiind adevarate ‘fiinte sociale’. In plus, daca au ajuns vreodata sa participle in conflicte armate, atitudinea lor vis-a-vis de viata devine una de invidiat. Invata sa aprecieze lucrurile ce conteaza cu adevarat.

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Sunt vazuti drept niste oameni puternici, ordonati, virililaughing mie imi plac multbatting eyelashes am niste pompieri mumosi chiar in fata la bloc wei mama...pacat ca n-am balconu pe partea aia ca m-as muta in balconlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi trebuie sa stiti mai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu babals. tu esti atrasa.eu nu sunt atras. poate tepele mele.