| Meme10Meme a întrebat:

De ce sunt țiganii asa de nenorociți? De ce? Hai sa va zic niște întâmplări pe care le-am avut cu acești țigani.
Aveam 10 ani și înjuram ca dracu' (de parca nu fac asta și acu'). Boooonnnn. În fiecare primăvara, vara și toamna eram obligat de părinți sa ies afara ca să ma joc. Ei bine, într-un bloc vecin trăiau niște țigani. Un țigan(cu mașina pe Bulgaria. El avea un acordeon și mergea cu el pe la nunti sa le cânte căsătoritilor) și o țigancă (grasa. Stătea cu copii) cu doi (sau trei, nu țin minte) copii de maxim opt ani. Printre acești copii s-o remarcat cel mai mare. Era un măgar nenorocit care venea mereu la mine sa ma enerveze. Când venea la mine eu dădeam cu talpa piciorului în trotuar ca să-l alung. Ei bine, am întrat eu odată cu el în niște certuri mai mari zicându-i "ba, cum iei ursul din cămară? Îl tragi de p#la afara". Ala credea ca îl ameninț cu bătaia (?!) și au venit părinții lui sa ma certe. Boooooon. Am fugit în casa și aia a fost.
Ei bine, peste câteva luni ma jucam pe afara, ca de obicei și a venit țiganul sa bata cu piciorul in pământ (cum făceam eu) ca să ma alunge cică. Ei bine, fix atunci o ieșit tata afara și i-a zis tiganusului asa: Câți ani ai? Pleacă de aici!
Tiganul a fugit dar o venit ma-sa aia grasa peste câteva minute începând să-l injure pe taicamiu. Atunci taicamiu a început sa se certe cu aia. Și știți ce o zis aia? Ca din cauza lui taica-miu o făcut țiganul pipi pe el. S-au mai certat aia cât s-au certat pana când tâmpita aia a chemat politia. După, politia l-o luat pe taica-miu și l-o dus la secție. Pana la urma a reușit sa le explice politailor ca a fost o neînțelegere cauzata de țiganca aia.
Acum mai întreb odată. Cat de măgari sunt țiganii ăștia? Copilul ala nici măcar nu a făcut pipi pe el. Se vedea la pantalonii lui ca n-avea nimic.

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

De ce te agiti dupa cativa ani de la treaba asta? Asa sunt copiiii indiferent de etnie, fac prostii, mint, se cearta, etc. Cu totii cred ca avem patanii cu vecini tgani sau cu tigani in general pentru ca sunt peste tot dar aia e, tine de educatia de acasa.

| Meme10Meme explică (pentru Drimmero):

Da, dar ma-sa e principala vinovata de măgăria asta. Ea a sunat la politie

| SilentRain a răspuns:

Lipsa de educație este o problema enorm in Romania, oamenii proști sunt de toate natile
Ce poți cere de la copil daca acasă are exemple proaste
Ar trebui sa se de-a o legendă pentru lipsa de bun simț

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e, In viata trebuie sa inveti cum sa te comporti sa eviti scandalurile. Cunosc foarte multi rromi unii sunt cinstiti altii nu, unii sunt bruneti dar spun ca sunt romani, altii sunt albi dar spun ca sunt rromi
Cel mai bine e sa fi indiferent sa reactionezi nepasator, neutru
OK, tu fiind copil de 10 ani e alta treaba

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Am 10 ani? Ms

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Citez "Aveam 10 ani și înjuram ca dracu'"

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Atunci aveam.