| lillyrokie2 a întrebat:

De ce sunteti atat de stricti in privinta punctuatiei?
Inteleg ca nu sunteti de acord cu obscenitatile (nici eu nu sunt de acord cu asa ceva si nici cu jignirea celorlalti), dar de ce nu sunteti de acord cu prescurtarile de genul:k, dk, nu stiu, adica?

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Se intelege perfect ceea ce se scrie, doar ca. violezi limba romana.
sa pui "k" se inteleg chestii diferite, poate insemna si "okay". Insa "tz-ul" e absolut in plus. Si totusi, unde s-ar ajunge daca fiecare cuvant ar avea o prescurtare? Gandeste-te la chinezi. eu nu si-au prescurtat limba, au peste 30.000 de ideograme iar noi avem aproximativ 30 de litere. Am prescurtat deja libma destul, nu crezi? E vorba si de estetica aici. Degeaba esti practic daca nu exista frumusete sau daca nu respecti ceea ce stramosii au onorat atat. "k" nici nu e litera total romaneasca. E normal sa respectam niste traditii si obiceiuri, nu? Sa aratam ca avem o istorie si o anumita varsta, ca nu ne-am nascut ieri fata de celelalte tari, nu?

5 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Si asa sunt destui semi-analfabeti, haide sa nu ii incurajam.

Răspuns utilizator avertizat
| slapnenorocit a răspuns:

Pentru a putea intelege si ceilalti ce scrii.

| lillyrokie2 explică (pentru slapnenorocit):

Multumesc frumos pentru raspuns.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru lillyrokie2):

Nu doar noi nu suntem de acord ci asa spune regulamentul site-ului.