| anonim_4396 a întrebat:

De ce toti copiii profita de protectia anonimatului sau a conturilor false ca sa jigneasca oamenii pe care nu ii cunosc? Le ofera satisfactie? Oare fac asta datorita timpului liber pe care il au din plin?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le oferă satisfacție sa fie băgați în seama, mai grav e că unii nu sunt deloc copii. Bine sunt, dar în corp de adulți.
Eu ii ignor și până la urmă se plictisesc.

15 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

"Oare fac asta datorita timpului liber pe care il au din plin?"
Nu. O fac din lipsa educatiei de acasa, de la parinti. Prost crescuti.

| GdX a răspuns:

E proasta educatie a acestora. Le da un sentiment fals de superioritate. O fac in spatele monitoarelor pentru ca daca ar deschide gura pe strada ar incurca-o.

| doctorandus a răspuns:

Eu nu jignesc oamenii gratuit (fara motiv). Ii jignesc doar pe cei care o cer dinadins.

Iar de obicei cand le recomand un psihiatru nu o fac sa-i jignesc, ci pentru ca sincer este spre binele lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Asta cu psihiatrul e o coincidenta? Ca mai e un copil pe aici care recomanda psihiatri. Am uitat sa il intreb cat plateste el pentru o sedinta. Ca pare ca nu isi face treaba psihiatrul lui laughing

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu recomand psihiatru in general, nu un psihiatru anume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Sper ca nu recomanzi psihiatrul oricui iti da un vot negativ, ca alte persoane. (nu dau nume)

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, ca sa fac asta trebuie sa-mi fie clar ca delireaza sau ca nu mai pot gandi logic.

| nicu991 a răspuns:

Pentru ca parintii le-au oferit tehnologie si acces la internet dinainte de a le da educatia necesara.
Si eu am primit voturi ca "raspuns eronat" la unele subiecte chiar daca aveam argumente care erau concludente si corecte fata de subiectul abordat.

Personal, inainte de a oferi cuiva un raspuns caut si informatii suplimentare online pentru a fi sigur de corectitudinea lui.
Ca sunt si unele subiecte amuzante, asta este alta treaba, o gluma sa descreteasca fruntea cuiva nu strica niciodata.

Cat despre abordarea din partea trolilor, am fost ferit pana in prezent, probabil am ceva ce-i respinge... habar n-am rolling on the floor
De obicei sunt antisocial si probabil se simte de la distanta si resping oamenii. happy

| Cksihja a răspuns:

Fac și ei ce văd acasă, pe stradă li s-ar face morală sau ar lua bătaie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da care e secretul, la mine nu își face nici dracu conturi multiple daca ii dau ignor.

| StrongHeart a răspuns:

Ai fost copil si tu? Mai stii cum era? Eu faceam lucruri mult mai grave la varsta lor, deci lasa-i sa vb ce vor online, asta e treaba adminilor, nu a utilizatorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Copii, adulti, trolli whatever.
Dar daca tot mi-ai raspuns mie raspunde si aici daca ai timp. E nevoie.
https://www.tpu.ro/......re-ei-s-a/

| CleanHeart a răspuns:

Exact cum ai zis " copiii " care bineinteles ca nu sunt inca maturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CleanHeart):

Https://www.tpu.ro/......re-ei-s-a/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am scurtat intrebarea, nu mai raspundeti ca o sa o sterg mai incolo.
O sa rezolv altfel problema.