| anonim_4396 a întrebat:

Azi când treceam printre nişte blocuri, un grup de băieţei de 10-12 ani venea din direcţia opusă, iar unul dintre ei s-a repezit la mine şi m-a apucat de un sân.Eu,nervoasă,mai ales că m-a şi lovit în piept când m-a apucat,i-am tras o palmă sănătoasă în secunda doi,iar el a picat cumva pe burtă. Imediat după,apare mumă-sa dintr-o scară de bloc şi se ia de mine.I-am explicat exact cum s-au petrecut lucrurile,dar nu prea i-a păsat de ce a făcut fiu-su,nu i s-a părut nu ştiu ce,a zis că "e doar un copil şi nu ştie ce face şi că ce minte am eu care sunt ditamai capra de mă apuc să dau într-un copil."
Apoi m-a ameninţat că îmi face plângere la poliţie.
Deşi nu prea cred, dar totuşi, pot avea probleme din cauza asta? Îmi poate face ceva poliţia?

122 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa-ti faca plangere penala pentru infractiunea de lovire sau alte violente, dar nu cred ca o sa-ti faca, mai ales ca nu stiu daca pot dovedi lovirea, daca tu nu o recunosti.
In orice caz este bine sa te stapanesti in astfel de cazuri, de ex. puteai doar sa-l impingi.

| mgtow a răspuns:

Nu iti face nimic. Aia isi apara odrasla si ameninta atat

| GdX a răspuns:

Treuia sa il bati de fata cu ma-sa si sa suni la politie. Ii aplica o amenta de nu se vedea. Nu o sa ai nicio problema. Stai linistita.

| darrio2007 a răspuns:

Nu va face plangere la Politie. In acest caz, poti declara ce ti-a facut el.

| Adry05 a răspuns:

Mă îndoiesc, cum dovedește ce s-a întâmplat în primul rând? filma? dacă erau camere oricum se vede că el a venit primul și te-a deranjat, nu e ca și cum te-ai dus tu din senin la el să-i dai o palmă. nici nu vreau să mă gândesc ce specimen iese din ăla cu asemenea mamă.

| Simpatic a răspuns:

Ma intreb ce faceai daca un tinerel de 18-20 de ani daca iti facea aceeasi chestie, il loveai sau ii dadeai nr de tel?

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Îi spărgeam ouăle.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| Emazio a răspuns:

Daca iti face plangere la politie il baga pe fiisu in probleme laughing, tu nu o sa patesti nimic

| sierra1 a răspuns:

"ditamai capra de mă apuc să dau într-un copil."

domnia ta câți anișori are?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

20.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, posibil să ai o problemă dacă mă-sa face ce-a zis. Ciudată povestea ta, oricum

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ciudată? De ce e ciudată? N-ai mai auzit de astfel de întâmplări?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"băieţei de 10-12 ani. unul dintre ei s-a repezit la mine şi m-a apucat de un sân"

așa, din senin, tocmai la tine! Nu e ciudat?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu ştiu, nu eram atentă la ei, doar i-am văzut când erau la câţiva metri buni în faţă, dar după eram cu ochii în telefon şi m-a luat pur şi simplu prin surprindere.

Nu e prima oară când păţesc de astea cu puradei, dar e prima oară când am troznit unul.Am prietene care au păţit şi ele faze de genul, tot cu de-ăştia mici.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce să zic, controlează-te in reacții

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Cam greu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Absolut nimic. Doar că dta să ai reflexele pregătite, să îl dobori când întinde mâna la fructul oprit.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Dacă apucam să văd ce vrea să facă, nu mai ajungea el cu mâna acolo.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ești cum se zice - cu ochii în patru-, atunci ai reflex, nu apuci să vezi, că ai reacție automată de apărare. Exersezi asta pentru data viitoare.

| mihai69 a răspuns:

Da, poți. Nu e prea greu să faci rău, mai ales dacă totul a fost (posibil) premeditat.
Data viitoare doar scuipă-l!

| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz, asta e hartuire si ce ai facut tu s-a numit auto-aparare, maxim sa te cheme politia sa dai o declaratie, dar daca nu stie ma-sa nimic despre tine, cine esti, unde stai, nu se va intampla nimic, tu oricum din punct de vedere legal nu ai ce pati.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are ce sa iti faca.

| Mosotti a răspuns:

Nu poti sa ai probleme pentru atat, eu il pocneam mai tare! De ce n-a pus mana pe picior, de ce exact pe san?! Ai ma. Sa faca plangere la politie, eu chiar ii ziceam "ia fa ma plangere hai".
Maine poimaine imi da in cap ca nu stie? Ete na.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai calma. La 10-12 ani vii cu scuze de-astea? Eu o bateam si pe ma-sa un pic. Ce vaca ordinara...

| anonimg a răspuns:

Animalele salbatice, ca asa este si acel puradel cu mama-sa, isi tin necuvantatorele langa ele ca altfel vor fi mancate de pradatori.
Este adevarat ca sunt impotriva violentei; dar in locul tau luam violenta de 10-12 ani si o aruncam direct peste gard, ca poate asa se mai educa si ea nitel.
Tu stai linistita ca politia nu iti va face nimic. In locul tau eu as reclama acel copil; in felul acesta maica-sa scotea niste bani din buzunar si data viitoare isi tinea plodul acasa.
Daca te ameninta, in secunda urmatoare ai sunat la politie fara s ate certi. Daca stai sa te certi cu animalele salbatice sa nu te astepti la dreptate.

| Catrice a răspuns:

Puradei fara minte si cu hormoni mulți csfhee hee

| Celcestietot a răspuns:

Da, poti avea probleme. Eh, Dumnezeul meu face dreptate, ghinion pentru tine, nu iti ramane decat sa te pocaiesti rapid.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ai făcut tu voodoo pe mine, lasă-mă cu Dumniezo.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai luat de omul care il are pe Dumnezeu, rau ai facut. Vrei sa ma rog pentru tine?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Deci acum Dumnezeu îţi aparţine ţie?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles, citeste din Biblie ca s-o faci.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu mersi.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca citesti, iei foc de la ce draci ai in tine, iti inteleg frica. Asta este. Respingerea informatiilor inseamna incultura, nu o zic la general, ci tiewinking.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

M-ai făcut din nou incultă,gata,m-ai rănit, mă duc să-mi tai venele de la atâta amar. rolling on the floor
Nebună la cap sau doar o curioasă de-a dreptul masochistă ar trebui să fiu ca să nu resping o carte ca asta după ce văd efectul pe care îl poate avea asupra unora, cum eşti şi tu.Şi nu, nu eşti singurul creştinopat cu care am avut ocazia să intru în contact.
O tot dai pe aici cu cititul Bibliei de parcă ar fi unica realizare a vieţii tale.Te cred în stare să zici că dacă citeşti Biblia, nu mai ai nevoie să citeşti nimic în viaţa asta, că Biblia face cât toate cărţile care au fost şi vor fi scrise pe lumea asta. rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vedere dubla de spui ca,, M-ai făcut din nou incultă''? Crezi prost.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

în 18 Septembrie | Celcestietot a răspuns (pentru Hyacinth):
In traducerile Biblice nu este gresit sa vorbesti asa, vezi ca nu stii. Asta-i dovada ca toti incultii intra aici pe site, excluzand cativa utilizatori happy. Iarasi supica disperata iti comenteaza, of, of laughing.

+în privat, dar nu o să pun mesajul aici ca să nu te supăr şi să te apuce dracii pe aici, sensibilos mic ce eşti, dar te poţi uita tu singurel.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa am scris, dar atat de mult nu ma interesezi. Privatul este scos din context, la fel cum au fost si alte mesaje de-ale unor persoane de pe aici.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Direct la inimă s-a dus asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Brilianta judecata din spatele respingerii Bibliei. Esti foarte inteligenta.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis ca nu esti crestin. Dar il urmaresti pe Celcestietot sa ii iei apararea peste tot.
Sunteti prieteni?

| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Oh,adică era ironic mai sus? Ce dezamăgire... sad

| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Imediat dupa ce am postat raspunsul, ai aparut si tu sa inventezi chestii despre mine suparat ca m-am luat de tine acum cateva zile din pricina idiotiilor pe care ai putut sa le spui.

Tu esti cel care urmareste lumea pe aici.

Mi-au fost sterse raspunsurile de la intrebarea ta. Nu-ti ajunge? Treci peste si sa nu ma mai urmari nascocind chestii. Ce crezi ca castigi daca o sa continui sa faci asta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A,Bloody,tu eşti.Chiar mă gândeam unde ai dispărut iar.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stau sa urmaresc conturi de 50 de raspunsuri
De ce e nevoie sa fii asa suparat si sa te rastesti la toata lumea
Nu tine religia cald la suflet?

| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Ti-ai facut aparitia aici dupa 3 pagini, ai raspuns doar la ce am scris eu, iar in replica ta amarata n-ai facut decat sa nascocesti chestii despre mine. Si vrei sa cred ca e pura intamplare ca ai venit aici sa te bagi in seama cu mine. Si nici cacatelul tau de raspuns n-are legatura cu ce s-a intamplat zilele trecute.

Acum te-ai intors sa imi imputi chestii de care din nou, doar tu suferi.

Bai anus cu manute ce esti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am şi eu o întrebare la tine.De ce îţi tot schimbi conturile? Nu e ca şi cum nu te-aş putea recunoaşte după câteva răspunsuri.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

As fi vrut sa ii raspund si prietenului tau. Dar ma ignora. Numai voi doi ati raspuns pe langa subiect.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este stalker, nu are ce face cu viata lui, decat sa urmareasca utilizatorii pe TPU si sa raspunda anapoda, este troll, doar uita-te la username.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu le schimb, asta ar insemna ca imi sterg contul cu scopu de a face altul nou. Eu imi sterg contul cand nu mai am chef sa intru pe site. Pana acum s-a intamplat ca dupa un anumit timp sa am nevoie sa intru din nou fie de nevoie, fie din alt motiv. Nu ma intereseaza ca iti dai tu seama ca am mai avut un anume cont inainte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine Bloody, înţeleg atunci, am vrut doar să ştii că la orice cont pe care o să ţi-l mai faci, îmi voi da seama că eşti tu.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Contul lui i-a fost sters de doua ori, nu si le-a sters singur! Insulta, jigneste si de aia dispare! O sa vezi ca incepe iar sa ma faca idiot, prost si asa mai departe, si chiar daca nu o mai face (ca sa nu plece iar), oricum asa a fost. Iti dai seama ca e el dupa atitudine.

| LoveSleep a răspuns:

Asta trebuia sa faci cand au venit ceilalti. Apoi cand a venit maica-sa.

https://www.youtube.com/watch?v=hHZvUeAdzeI

| Frank51 a răspuns:

Data viitoare eu zic sa folosesti un pistol cu electrosocuri, daca ma-sa nu il poate educa, trebuie sa o faca altii!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu mai am speranțe în umanitate dacă și la o întrebare de genul ăsta ești trimisă să citești Biblia.

Trebuia să-i spui animalei să-ți pupe mâinile că i-ai educat copilul, nu cred că o să mai aibă curaj să se apropie așa periculos de-un sân prea curând laughing.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Păi cum să nu fiu trimisă s-o citesc? Nu conţine Biblia toate tainele Universului?
Şi dacă eşti constipat de o săptămână, tot în Biblie se află răspunsul.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

„Şi dacă eşti constipat de o săptămână, tot în Biblie se află răspunsul."
===
Ba chiar găsești și cu ce să te ștergi, dacă ai rezolvat problema după ce ai citit paragraful potrivit...

| Dismally a răspuns:

Foarte bine ai facut, nu conteaza ce varsta are, trebuie sa iti asumi ceea ce faci si sa suporti consecintele cand este cazul.

| Nemessys a răspuns:

laughing sunt tare curios, dacă fii-su i ar *** o palma sau ar apuca o de sân sau de c*r, l ar ierta pentru ca,, este doar un copil "? laughing ma îndoiesc.

Fata iresponsabila. Nu o pot numi nici femeie și nici părintewinking Nu ar trebui sa o bagi în seama. Nu are nicio dovada ca ai făcut ceea ce ai făcut sau poți spune simplu ca a fost din greșeală. Oricum poți minți mult.

Îți reamintesc doar ca alea care au bătut acea fata din Tg Jiu și au luat doar 500 de lei amenda. Ție ce ți se poate întâmpla? Fix nimic happy stai liniștita.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Chestia e că are martori, nu numai plozii ceilalţi, ci şi un vecin de acolo care a văzut tot...

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți sa minți ca te a strâns tare și din cauza durerii ai vrut sa îl împingi și s-a ajuns la acel lucru. happy din,, greșeală " laughing

Repet, poți sta liniștita.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu prea cred că părea că aş vrea numai să-l împing, dar poate scena aia arată aşa doar în mintea mea şi alţii ar crede varianta asta. laughing
Sper să nu fie probleme.

| PainTech a răspuns:

Americanii numesc tipul ăsta de femeie nebună un "karen".

"Deşi nu prea cred, dar totuşi, pot avea probleme din cauza asta?"
Nu. Ăla mic a meritat-o.

"Îmi poate face ceva poliţia?"
Nu. Plângere la ce? Probabil nici nu îți știe numele.

De curiozitate : câți ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Stăm în acelaşi cartier, ne ştim din vedere.De asta am puţine emoţii, ştie că sunt din zonă.
20.

| StrongHeart a răspuns:

Pe mama lui de ce ai iertat-o? Trebuia luata si ea la palme.
Eu asa as fi facut.
https://www.youtube.com/watch?v=v62QkD_q1bs&ab_channel=Redman

| StrongHeart a răspuns:

Ai fost copil si tu? Mai stii cum era? Eu faceam lucruri mult mai grave la varsta lor, deci lasa-i sa vb ce vor online, asta e treaba adminilor, nu a utilizatorilor.

| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Eşti fumat/ă?

| Alverto a răspuns:

Data viitoare sa te înveți să nu mai dai in copii fie că te agresează într-un fel pentru că așa complici lucrurile, el te a agresat iar părinții pot fi trași la răspundere până când el poate face vârsta legală pentru a i se face dosar penal, doar că și tu poți fi băgată mai rău în asta pentru că ai lovit un copil
Din toata treaba asta ce ai câștigat? El? O să vadă el pe viitor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aplauze! laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru cine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru tine. happy Ai făcut exact ce trebuia facut.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A,mersi,mersi.Mă gândeam că aplauzi plodul. laughing
Oricum, nu regret nimic din ce am făcut.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

El da, in schimb. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce-i drept, a cam pişat ochii după ce l-am plesnit. laughing

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai fost cam blândă cu el laughing

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Blândă? Dar chiar am dat cu sete. sad
Ce mai puteam să-i fac? Dă-mi idei.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu i as fi dat un pumn fix sub bărbie. Plăteam amenda dar merita.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

La cât de aşchiuţă era ăla, cred că îl omoram cu un pumn. laughing

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar făceai un lucru pe care trebuia sa îl facă ma sa în ăștia 12 ani.

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai procedat corect, din punctul de vedere.
Sub nici o forma nu trebuie tolerat si incurajat asa ceva. indiferent de varsta "agresorului".

Insa ai grija, ce te faci daca vine un vlajgan de 20-30 de ani si face asta? In acel caz trebuie sa reactionezi altfel, insa tot fara a incuraja si fara a deschide un conflict direct pe moment. Eu daca as fi fata, clar as face plangere la politie daca as fi in locul tau.
Poate sa bata femeia aia campii cat vrea, tu ai fost victima, fiu-sau a facut ce nu se cuvine, ca atare a primit tratament.
Ai doar grija data viitoare sa nu dea cu capul de beton, asfalt sau alte suprafete tari, ca ramane naibii lat si apai sa vezi "minuni".

Am asistat la o scena asemanatoare in Germania, ambii aveau cam 18 ani, si tot cu sanii a fost treaba.
Fata doar s-a uitat urat la el si i-a zis ca NU se cade asa ceva... respectivul a inteles si a intrat in pamant...

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Păţesc destul de des mizerii de genul şi nu prea am chef să fac plângeri la poliţie pe bandă rulantă.Pe ăia mari i-am potolit până acum cu şuturi în OO.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că ţi-ai găsit perechea. Dacă îi plac dressurile, sigur îi plac şi tocurile.winking

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru cine e răspunsul ăsta?

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Pentru CristidinBucureşti.S-a dat la mine după răspunsul ăla şi cred că s-a supărat că nu eram interesată şi că l-am făcut "moşulică", apoi mi-a dat ignor.Cred că nu-i mai apar răspunsurile aici.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine i-ai zis "moşulică". Mai ales că e şi cam suspect de... ceva cu fetiţe sub 18 ani.

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Şi eu care credeam că întreabă fetele ce vârstă au tocmai ca să nu se încurce cu vreo minoră, dar se pare că e exact invers.Nici nu mă miră, de când l-am văzut prima oară pe aici mi s-a părut ciudat.
A, acum m-am prins, omul caută fetiţe de 12 ani care poartă tocuri şi dressuri. straight face
De aia se tot dă la atâtea pe aici, că nu găseşte aşa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita, e legitima aparare, ma-sa poate lua amenda ca s-a repezit fi-su sa te bata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cat de serios va fi, ca uneori oamenii dau din gura fara actiune.
Poti sa contactezi tu protectia copilului daca ai copii probleme pe acolo. Dar trebuie sa faci cumva sa eviti partea cu tu "ai lovit". Daca din intamplare cunosti pe cineva sau iti permiti, poti cere sfatul unui avocat. Dar conteaza si statutul social al vostru ca persoana mai importanta va fi cea in stare sa ia treaba in serios schimband ceva. Daca sunteti amn2 oameni de rand, e posibil sa faca mult scandal pe la vecini, nu sa ajunga la politie. Acum depinde si cum te intelegi cu persoana aia.