| anonim_4396 a întrebat:

De ce toți vor telefoane scumpe cu multa memorie dacă pot avea un telefon simplu simplu cu o camera buna.Ce naiba o sa descarce pe acel telefon

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sau invatat cu pretentii, sa cheltuie bani de pomana dupa atatea reclame li s-a subordonat in minte sa procedeze dupa ce zice la televizor sau pe banerele din oras

| darrio2007 a răspuns:

Sa para mai „destepti" in fata celor cu telefoane mai ieftine. Numai ca este exact pe dos.

| RAY a răspuns:

Eu am descarcat chesti fierbinti de mi am cumparat un server care il car mereu dupa mine, norocul cu telefonul, asa am invatat cum sa imi sarut iubita, cum sa o prostesc, sa o aduc in pat

| OldSoul a răspuns:

Depinde la ce te referi tu prin telefoane scumpe.
Daca prin telefoane scumpe te referi la telefoane gen iPhone X, atunci da, ai dreptate.
Principalul motiv pentru care majoritatea isi iau astfel de telefoane e "marul muscat" de pe spate, altfel spus, vor sa para ca au bani, sau ceva de acest gen.

Insa daca prin telefoane scumpe te referi la telefoane de 1000-2000 de lei, ei bine, aici situatia sta putin altfel.
Gasesti multe telefoane in acest pret, toate par bune, insa, nu exceleaza mereu ca telefon, respectiv, nu toate iti indeplinesc nevoile tale.
Ce inseamna asta? Inseamna ca desi poate avea o camera buna, bateria este mult mai mica astfel incat cel mai adesea telefonul se va descarca daca-l vei utiliza intens.
Alta probleme mai apar cand telefonul se blocheaza datorita unui soft prost optimizat, sau ale unor caracteristi proaste, si asa mai departe.
De asta de multe ori, desi gasesti un telefon la un pret decent, cu caracteristici decente, cel mai adesea va lasa de dorit la alt capitol.
Aici desigur, tine doar de tine ce asteptari ai tu de la telefon.

| wpetterssone a răspuns:

Și eu am observat multe întrebări pe TPU, însă nu știu de ce.
Eu am avut un telefon cu butoane până anul acesta, în februarie, când mi-am cumpărat un telefon cu touch screen, Samsung Galaxy J.
Folosesc telefonul doar pentru navigare web, o aplicație și apeluri telefonice și mesagerie.