| Anomim2025 a întrebat:

De ce un om se enervează în general dacă cineva are o altă opinie față de al lui?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru ca asa a fost crescut cu o gandire dogmatica o minte inchisa foarte usor de manipulat

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Daca tu cunosc perfect un domeniu si o persoana te contrazice, dar tu sa ai controlul discutiei,, e cam aiurea sa vina cineva si sa te contrazica si in acelasi timp sa se creada inteligent cand colo e paleta. In mod normal n-ar trebui sa te enerveze niste discutii contradictorii, ar trebui sa vii cu argumente si sa vorbesti calm.

| OldSoul a răspuns:

Posibil sa fie putin "redus mintal".
Cel putin asta cred cand ii vad pe unii pe aici care se crizeaza cand le demonstrezi ca se inseala.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu ii place sa fie contrazis, iar pe de alta parte e mai incuiat la cap. Nu accepta parerile altcuiva.

| Sℙoℕgⅇβob a răspuns:

Deoarece persoana respectiva nu accepta alta opinie decat doar pe a lui