| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele posturi de televiziune (Jetix, TVR Cultural, Zeus TV, The Money Channel, etc) au fost desființate?
Nu aveau audiența necesară pentru a continua emisia?
Apropo, ce părere aveți de Aleph News?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nici audienta nici destui sponsori. Televiziunile fac bani din reclame si nu vine nimeni sa isi puna reclamele unde le vad putini sau nimeni. Despre aleph news nu pot zice nimic, nu ma mai uit la televizor de ani buni.

1 răspuns:
| BumiWolfie15 a răspuns:

Ți-ai dat tu însuți răspunsul la prima întrebare "Nu aveau audiența necesară ". Nimeni în afară de foștii angajați ai emisiunilor nu cunoaște numărul real al audienței, dar ăsta ar fi cel mai valid motiv, sau au încălcat vreo regulă importantă CNA. Nu s-au promovat deloc, nu am auzit niciodată de niciunul dintre posturile menționate de tine. Cred că cele mai populare din România ar fi Antena 1, Kanal D și ProTV.