| bogdanz04 a întrebat:

Disney Channel e mai tare ca si Jetix? Voi ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| xtembix a răspuns:

Jetix a fost si va ramane the best!

| Ceriik a răspuns:

Am copilarit pe jetix, sau cum era acum mult timp, foxkids.
Ce au ajuns acum desenele animate, atat de rau in cat nici nu ma uit.

Preferam 'Viata cu Louie", "Copiii de la 402" si alte desene care imi luminau copilaria pe atunci.

| Valenttina a răspuns:

Nu,parerea mea e ca nu e deloc mai tare.Inainte erau desene si filme cat de cat educative,din care un copil, si reiau, COPIL are ce invata, din noul Disney Channel nu poti invata decat sa te prostesti, sa ai fite si sa vorbesti batjocoritor.Numa binehappy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Mda,majoriatatea aleg Jetix pentru ca au copilarit cu el, daca copilareau cu Disney Channel, evident parerea lor era diferita.
Chiar azi am vorbit cu o fetita, am intrebat-o daca se uita la"Copiii de la 402", s-a strambat la mine si mi-a confirmat banuiala, nu auzise de asa ceva...
Da, prefer Jetix.

| MaliciousDeath a răspuns:

Duude,aproape te urasc pentru c-ai spus asta.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Generatia Jetix ( printre care ma numar si eu happy ) era generatia celor care aveau o copilarie adevarata, cu desene luminate de cunostinte si de inocenta.
Acum ce sa vezi la Disney Channel?!
Cum aia se saruta de ar fi bine sa ii ducem sub Poarta Sarutului sau cum se urca unul pe altul?!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,în niciun caz.Am copilărit cu Foxkids şi Jetix.Sunt amintiri pe care le-aş retrăi cu mare plăcere.Nu cred că generaţia de astăzi are ce învăţa după Disney.Îmi pare rău pentru ei că nu au prins acele vremuri în care mă uitam cu plăcere la desene.

Ahh, Doamne...ce vremuri day dreaming

| PVAAVU a răspuns:

Dupa mine sunt la fel.

| サクラ a răspuns:

Jetix, erau mult mi frumoase desenele.Nu cum sunt astea pe disney, unele nici nu ar trebui difuzate, deoarece le pot vedea si copii mai mici, cuprind saraturi si chestii pe care un copil n-ar trebui sa le vada.Eu am inceput sa ma uit la filme in genul asta cand aveam 12 ani, iar copii in ziua de azi le vad de la 3-4 ani.Nu e bine, isi pierd copilaria, n-ar trebui ca parintii sa-i lase sa le vada.Scuze daca am scris gresit, dar m-am grabit.

| Nicku2011 a răspuns:

Niciodata! Eu am crescut cu Jetix nu cu pedofilii de la Disney!

| UnderKing a răspuns:

Nu, la jetix m-am uitat mereu si am cautat atatea site-uri sa vad daca inca mai ieste.