| GoldandSilver a întrebat:

De ce uni oameni scuipa?

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sunt lipsiti de educatie.

| zurick a răspuns:

Nu toti scuipa ca sa fie jignitori
Si o fosta prietena de-a mea scuipa la recomandarea medicului(nu stiu cum se numeste boala pe care o avea ea)

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca o fac public -lipsa de educatie.
Daca o fac oricum, sufera de o boala.
Daca o fac intr-o discutie, isi exprima si ei in priceperea lor dezaprobarea.

| PedoBarbie a răspuns:

Din cauza faptului că sunt idioţi şi nu au respect.

| PreaTareღ a răspuns:

Din intentie de "boala"
Cei raciti scuipa pentru a scapa de durere, Asta este o intrebare care raspunsul este ne-definit
De obicei raspund "La-Misto" -.-

| VyrusEleven a răspuns:

A scuipa pe cineva este o dovada de disrespect, de dominare si de indiferenta crasa fata de persoana respectiva. In orice caz, codul bunelor maniere interzice vehement acest gest, deci persoanele care il practica dau dovada de o lipsa uriasa a educatiei, de o imensa lacuna intelectuala cat si o lipsa de civism enorma. Aceasta practica este des intalnita in comunitatile rurale si in comunitatile de rromi. Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos. Bafta

| 1234dany5 a răspuns:

''uni'' se scrie cu doi de i si NU stiu poate ca asa au ei un prost obicei... de a scuipa.

| lizzyluizacristina a răspuns:

De prostii si altceva nu ai sa intrebi? pe bune acum

| GoldandSilver explică (pentru lizzyluizacristina):

Nu nu am sa te mai intreb dar raspunsuri tampite ai sa-mi mai dai?