| Barbie55 a întrebat:

De ce unii adolescenți se sinucid pentru ca se cearta cu părinții? De ce părinții nu-i înțeleg? Sau daca o fata iubește un băiat tigan de ce nu sunt de acord? Copiii lor trebuie sa se sinucidă ca sa vadă ca au greșit?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Copiii nu trebuie sa se sinucida, ci ar trebui sa le explice parintilor ca nu conteaza etnia, rasa, religia si asa mai departe, cand vine vorba de dragoste, parerea mea!

43 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

La 21:45 pe dolce sport, nu prind, il vad pe PC. Am eu niste site-uri bune de livestream.

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Mno, vizionare faină. laughing

| whatevernvm a răspuns:

Toate fetele iubesc tiganii. Cum sa nu ii iubesti?

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Multumesc. Nu o sa fie asa "faina", avand in vedere ca Arsenal e condamnata sa piarda.

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Cine ştie, poate o să câştige.

| OldSoul a răspuns:

Problema este lipsa de comunicare, adolescentii vor una, partintii din experienta spun ca nu e bine ce vor ei, dar nu explica de ce, si aici intervine problema, adolescentii o iau ca pe un refuz din "nesimtire", si aia e, se ajunge unde se ajunge.
Nici adolescentii nu stiu sa expuna problema lor bine, si mai apoi se victimizeaza prea mult si de aici toate aceste probleme.

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Sa te auda Dumnezeu, iti fac cinste daca bate!

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Cu o bere, buuuun. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Ok,ce vrea inimioara ta!smug

| TheFragranceMaster a răspuns:

Cearta cu parinti e doar un impuls,motivele sint intotdeauna altele.
Adolescenti au o mod de a interpreta lucrurile altfel(absolut normal in perioada asta), iar majoritatea parintilor au uitat cum sa fii adolescent, sau pur si simplu nu-i duce capu'.
Cu tiganii e o chestiune mai(ca sa ma exprim elegant)complicata.
Cum spuneam mai sus nimeni nu se sinucide ca sa demonstreza cuiva ca are dreptate, doar bolnavii psihici, dar asta in alt topic.

| darrio2007 a răspuns:

Cei care se sinucid sunt persoane slabe de caracter.Nu apreciaza viata.Indiferent de motiv.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mda... se poate spune ca ei sunt de fapt mesajul dat de Dumnezeu. Dar nu stiu daca poate sa fie vorba despre asta.

| Nitunitu a răspuns:

Nu sunt de acord cu sinuciderea, sub nici o forma. Nu ai dreptul sa iti iei viața care ti-a dat-o Dumnezeu.

E cel mai mare dar si nu il poți refuza.

Sunt pe lumea asta tot felul de oameni care trec prin cele mai cumplite suferințe si tot nu se lasa.

Demonii vor incerca întotdeauna sa duca oamenii la pierzare si la sinucidere, dar daca te lasi cazi intr-o mare capcana.