| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni inca cred ca femeile nu ar trebui sa muncească ci sa stea sa aibă grija de copii?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Au si ei motivele lor... misoginismul probabil ca e pe primul loc si o umbra de educatie religioasa complet nereusita

| VoidEternal a răspuns:

Sunt și unele femei care cred asta. Fiecare face cum crede.

¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

| gemeni6226 a răspuns:

Eu nu cred asta, in schimb cred ca fiecare are dreptul sa decida ce vrea de la viata, eu in mod sigur nu regret ca am lucrat deoarece nu sunt facuta sa ma dedic doar pentru copii si camin, am avut nevoie sa ies in societate, dar respect si nu comentez dreptul acelor femei care aleg acest lucru.