| Roxana_2583 a întrebat:

Am si eu o nelamurire! De ce barbatii se cred mai superiori decat femeile intr-o casnicie? De ce femeile trebuie sa aiba mereu grija de curatenia din casa, sa aiba grija de copii si barbatii sa bea si sa jicneasca femeia decate ori au ei chef? mai este respectul acela cand femeia si barbatu sunt egali?

1 răspuns:
| rucs a răspuns:

E o conceptie invechita deoarece barbatii au putere fizica mai mare decat femeile in general si atunci asa s-a stabilit... oricum in ultimul timp s-a schimbat felul de a gandi femeile sunt superioare in unele privinte si ei char daca nu accepta macar ne respecta mai mult acum e vb si de caracteul femeiei. daca nu il lasi sa faca asa de la inceput nu o va face nici mai tarziu