| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni pot fi "citiți" cu ușurință iar alții nu?
Ce detalii fac diferența?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Unii sunt mai deschisi altii mai retinuti, unii isi controleaza emotiile altii nu.

3 răspunsuri:
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Uite de exemplu tu.Deși ai schimbat numele, descrierea care o aveai la profil, poza, cu toate astea ești aceeași/același.Nu poți să îți acoperi urmele. Ești foarte ușor de "citit".Să îți spun și ce te dă de gol, te recunosc prin stilul și prin curiozitatea ta de a afla ceea ce gândesc oamenii.Eu ți-am mai răspuns că dacă vrei să descoperi mintea umană trebuie întâi să te cunoști pe tine.Dar oricum nu îți e de nici un folos să ști că mie îmi place asta și nu cealaltă. Doar aceia care vor să prindă infractorii, criminalii au nevoie de o minte sclipitoare, de o imaginație bogată, bolnavă chiar aș spune căci ca să prinzi făptașul trebuie să îi anticipezi deciziile.

| Jessica1235 a răspuns:

Unii oameni par a fi ușor de citit, dar de fapt nu e așa, de exemplu eu pot sa las impresia ca nu mă prind de unele lucru (ceea ce chiar fac uneori) ca oameni să creadă că sunt proastă iar așa să se 'deschidă' în fața mea. Așa aflu de fapt cât de sinceri sunt ei cu mine, ce părere au despre mine etc iar apoi știu cum să mă comport cu ei; P

| SatinEffect a răspuns:

Unii oameni sunt mai expresivi decat altii.