| anka a întrebat:

De ce unii simt o satisfactie deosebita cand ii umilesc pe cei din jur?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prosti.inculti.spirit animalic.si frica. o frica atroce, care-i indeamna sa atace primii pentru a nu fi ei atacati.sant demni de mila.

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Asa sunt oamenii: niste animale sociale.

| anka explică:

Cred ca am fost inteleasa gresit. Nu eu am umilit ci eu am fost umilita!

| DiDi a răspuns:

Pff, greu de explicat. Probabil ca intr-o etapa ca vietii tale, ai avut si tu parte de o anumita umilinta, iar acum, cand cresti, faci acelasi lucru cu ceilalti din jurul tau si te simti bine, amintindu-ti de trecut. Asta e singura explicatie pe care am gasit-o la ora actuala si cea mai logica. Dar incearca sa te schimbi, incearca sa te pui in locul celui umilit, daca cineva a gresit, nu trebuie sa gresesti si tu. Cand vrei sa umilesti pe cineva, gandeste-te cum se va simti persoana respectiva si pune-te, macar pentru o secunda, in locul ei, ai sa vezi cu nu vei mai avea nicio satisfatie.

| Yang a răspuns:

Te face sa te simti al naibii de bine, si daca ai vazut vreun episod din asta observa chestia mai importanta nu poti umili pe oricine doar pe cineva mai slab decat tine, pentru ca acea persoana nu riposteaza asa iti da senzatia de a fi mai inteligent, mai destept, mai smecher cine mai e ca tine. Apoi se face cand esti cu mai multi prieteni din diferite cauze fie ca vrei sa impresionezi pe cineva, sa te dai mare. Unul care face misto din altii, este de obicei considerat cool, faza e ca fiecare sufera de ceva traume, ori nevoia de a fi in centrul atentiei cu orice cost, sau pur si simplu ca esti prost

| bubblesx a răspuns:

Se, simt mandri si bucurosi ca au reusit sa faca ce au propus, chiar daca nu ii intereseaza de sentimentele acelor oameni:*love struck!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Na acum, trebuie sa existe si cineva care sa faca acest deserviciu, padure fara uscaturi nu exista, si eu am fost umilit dar am stat drept in fata vintului

| nicooo a răspuns:

Poate pentru ca multa lume face lucruri asemanatoare in jurul tau. Poate ca ai fost pusa in situatia asta de mai multe ori iar acum, te razbuni. Sau din potriva, poate nu ai fost pusa in situatia asta niciodata si nu stii cum e asa ca ti-se pare ceva normal. Poate ca in anturajul tau lumea considera asta ceva normal si tu te-ai integrat intre ei. Sper ca te fii ajutat catusi de putin.