| Decebal a întrebat:

De ce unii urăsc atît de mult?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Multi sunt frustrati, altii sunt incapabili sa iubeasca. Alta grupare e a celor care au fost foarte indragostiti si stii, ca atunci cand dispare dragostea nu ramane nimic altceva decat ura, din pacate.
Alta cetegorie e a celor care asa se nasc cu ura in sange sau care o dobandesc din cauza vreunui handicap.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

A)au prea mult timp si nu stiu ce sa faca cu el
b)le place sa tese intrigi in jurul lor
c)dintr-un motiv sau altul, intemeiat sau nu cred ca toti conspira impotriva lui/ei si merg pe principiul "ataca ca sa nu fi atacat"
d)toate variantele de mai sus

April
| April a răspuns:

Sa stii ca cei care acopera cu ura lor pe ceilalti se urasc in profunzime pe ei insisi. Cei ce se simt bine in propria-le fiinta se iubesc pe ei si-i iubesc si pe ceilalti. O urata constienta de uratenia ei va uri intens pe toate femeile frumoase, un barbat fermecator va fi urat la randu-i de toti neghiobii frustrati, s. a. m. d.

| Silvia a răspuns:

E greu sa urasti. E foarte greu.Cu siguranta cei care urasc o fac cu motiv.Eu nu as putea sa urasc pe cineva fara ca persoana respectiva sa imi fii facut ceva foarte rau/urat.

| Arthur a răspuns:

Am uitat sa iti spun, la noi la romani e chestia cu caprahee hee Cum te vad ca ai realizat ceva, cum ii roade invidia si din invidie dau in ura. Poti sa te consolezi cu gandul ca pentru a te invidia trebuie mai intai sa te admire.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Pentru că este mai uşor decât să iubeşti.

| Cryssy a răspuns:

Din invidie. Din simplul fapt ca le e mai usor sa urasca decat sa iubeasca. Nu stiu. sad

| anka a răspuns:

Pentru ca isi urasc propria soarta. Sunt nefericiti si frustrati, nemultumiti de ei insisi.

| carmi_6480 a răspuns:

Unora li s-au facut multe nedreptati, au fost tradati, mintiti si nu mai au curajul sa iubeasca de teama sa nu fie raniti din nou, altii asa au vazut la parinti si cred ca e normal si firesc ca ceea ce isi doresc sa obtina iar atunci cand nu pot, urasc tot ce misca in jur.

| Decebal explică:

Prietene imi place raspunsul tau! happy

| lily1970 a răspuns:

Pentru ca sunt urati pe dinlauntrul lor.