| nuconteaza777 a întrebat:

De ce urăsc atît demult carnea? Acum incerc să mănânc carne de porc,pentru că sunt in ospeție,dar nu pot pentru că e dezgustătoare.
Imi place doar pieptul de pui din toate felurile de carne, dar rata, mielul, gâsca, vita, porc și altele nu le suport deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Carnea de vaca si pui sant cele mai bune pentru ca nu au multe grasimi, nu te obliga nimeni sa mananci ce nu vrei

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Este un mit, conform studilor si carnea rosie si alba cresc nivelul colesterului in acelasi maniera https://noutati-din-stiinta.blogspot.com/search/label/alimentatie

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Aia de pui are mai multa apa decat carne in ea si cea de vaca e asa subtire incat o poate manca si pisica nu cade rau la burta

| Violleta2022 a răspuns:

Asa cum mananci pieptul de pui, poti manaca si restul de carnuri, ca nu au nimic diferit in compozitia lor, este doar o fixatie in capusorul tau.
Esti prea razgaiat, de aceea pretinzi ca nu-ti place.

| brokxy a răspuns:

Asa sunt si eu doar puiul imi place si pestele putin. Cred ca porcul, vita, gasca si mielul nu iti plac pentru ca au acel gust si miros ciudat, plus sunt grase au grasime nu sunt asa pure ca puiul. Nu e prea sanatoasa cea de porc, creste colesterolul, apoi ai probleme cu inima, nici de vaca nu e ok. Mai bine ramai la pui cum am facut eu happy

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Pentru ca asa ai fost Învățată de mica. Știi cum se spune, nu? Ce înveți in primii ani de viața.cel puțin la mâncare..cam acelea o sa fie mâncărurile tale preferate toată viața.

| Iooooaaaanaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna,
Nu trebuie sa iti faci griji, nu ai de ce, stii vorba aia,, gusturile nu se discuta,,. Nu te forta sa mananci ceva daca nu iti place, se poate sa ai prboleme cu stomacul, mananca doar ce iti place, Eeste vorba de gusturi, nu este nimic in neregula cu tine daca ai gusturi culinare diferite.