| ionnelu a întrebat:

De ce vedem noi ca cerul este albastru? Care este raspunsul stintific?
are legatura cu E=mc2?

Răspuns Câştigător
| usy313 a răspuns:

De fapt, ce cred eu, cerul e negru, si de aia ziua e albastru ca soarele face lumina.si se face albastru laughing. acum nah, asa cum cred euhappy

2 răspunsuri:
| Adyr0 a răspuns:

rolling on the floor Apa e incolora mah Einstein. Situatia e invers, apa e albastra pentru ca reflecta cerul. De ce e cerul albastru e ca si cum ai intreba de ce e frunza verde, e o intrebare fara raspuns.

| FanMJJ a răspuns:

Cerul e albastru deoarece soarele reflecta apa din mari oceane, si nu cred ca are vreo legatura cu e=mc2