| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce viata e o scara pe care urci si intr-un final mori pe o treapta? Cu celalalte trepte cum ramane?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Legat de trepte și de viață.

https://www.youtube.com/watch?v=BXSxSXKQCl8

| gemeni6226 a răspuns:

Omul,la un moment dat se plictiseste si de viata, asta bineinteles daca traieste suficient de mult.Era o data un film in care era vorba ca unii au gasit isula vietii vesnice, necazul era numai ca nu il puteau parasi si se chinuiau amarnic pentru ca vroiau sa moara si nu puteau.Si tot isi strofocau mintea ce sa faca ca sa poata muri.La un monet dat chiar daca ai tot te plictisesti de viata ca nu-ti mai ofera nimic nou nimic interesant ca sti de toate, ai trait de toate, pur si simplu te saturi, te obosesti si vrei sa ai parte de odihna vesnica.

| justanotheruser99 a răspuns:

Le urca urmasii tai, in cazul in care ai sau intentionezi sa ai.

| oglindasultanului a răspuns:

Incurci scenariul, modifica-l.

| Ada78 a răspuns:

Celalalte trepte nu mai exista. Se "rup" dupa ce mori.Asta e parerea mea.