| huuu a întrebat:

De ce viitorul meu se bazeaza pe profesia pe care o aleg?

7 răspunsuri:
| noob a răspuns:

De ce ar fi altfel?

| horia2012 a răspuns:

Viitorul tau se bazeaza pe toate alegerile pe care le faci.

| zozoMik a răspuns:

Din 2 motivestraight face
Primul motiv este acela ca odata aleasa o profesie vei face asta de-a lungul anilor, adica o parte buna din viata ta, si asftel daca alegi o profesie in mod instantaneu iti afecteaza viitorul in bine sau nu...risti sa ajungi un monoton sau cine stielaughing

Si 2:S profesia aleasa de tine iti influenteza viitorul financiar, stabileste gradul de trai...

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Daca nu inveti nu primesti o slujba puna si nu vei fii platita indeajuns incat sa-ti permit ceea ce iti doresti.
In schimb daca pui mana pe carte si ajungi sa lucrezi acolo unde itin doresti si esti platita bine vei putea visa la vacantei exotice sau ce mai doresti tu.
Nu cred ca cineva isi doreste sa ajunga un nimeni si sa cerseasca bani pe straziwinking

| LifeIsOverrated a răspuns:

Ia ca exemplu un om ce face ''treaba de jos'', un munchtor la Salubris (nu si-a ales saracul job-ul dar asta e) si o profesie mai banoasa. Feicirea e cea mai importanta in viata asta, de asta te bate mama, tata la cap sa inveti si sa ajungi cineva pentru ca vei fi realizat in viata; fericit si implicit toate celelalte vor veni ele. Zi-mi tu mie ca omul care lucreaza la Salubris e fericit in ADEVARATUL sens al cuvantului, cu banii pe care ii castiga, stiind ca ar fi putut sa faca mai mult in viata. Nu am nimic cu job-ul asta, doar ti-am dat un exemplu. Eu asa credwinking

| crisuletss a răspuns:

Pentru ca, daca alegi o profesie buna din care primesti ceva bani..normal ca o sa traiesti bine.

| cristina2510 a răspuns:

Deoarece pe viitor vei depinde de aceasta profesie, ea iti va aduce "painea pe masa". cu cat iti alegi o meserie mai buna cu atat vei avea mai multi bani si vei avea o viata oarecum lipsita de griji. cand iti alegi o meserie prost platita, incep problemele, banii nu o sa iti ajunga... datoriile o sa inceapa si uite asa viitorul tau s`a dus. asa ca alege o meserie cat mai buna si cat mai banoasa pentru a avea un viitor mai bun