| Official a întrebat:

De ce visam? Inseamna ceva visele noastre din fiecare noapte? straight face

11 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ca sa nu ne plictisim noaptea laughing

| SweetCandy a răspuns:

Visele sunt proiectii ale subconstientului, depinde daca u crezi in vise...sunt de multe ori superstitii...oh go on

daniela
| daniela a răspuns:

Daca vorbesti de visele din somn cred ca e ceva normal... subconstientul iti transmite cate ceva atunci cand te relaxezi
daca vorbesti despre visele unei persoane asta este ceva care te mentine in viata... visezi la o cariera, la un camin, la un copil sau la un concediu. Toate astea iti croiesc drumul in viata

| danutza a răspuns:

Nu tot timpuhappy

| denisa_4752 a răspuns:

Pai se spune ca visezi in acea noapte ceva la care te ai gandit mai mult timp! eu cred ca uneori visele chiar reprezinta un advertisment...

| Official explică:

Multumesc pentru raspunsuri voastre! chiar credeti ca cineva ne poate influenta visele? ciudat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele din visele mele au avut loc in realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele sunt semnul unei odihne sănătoase şi apar, în general, în timpul fiecărui somn nocturn normal. Cercetările arată că visele pe care ni le amintim sunt pur şi simplu cele din care ne-am trezit, indiferent că sunt în curs de desfăşurare în momentul trezirii ori că s-au terminat de câteva minute. În schimb, un coşmar poate provoca o stare de nelinişte după care ţi-ar putea fi greu să mai adormi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din nefericire cineva ne poate influenta visele, si le si implineste, fie bune fie rele, si acela estealcineva si nu Dumnezeuar trebui sa ne bucure lucrul asta, adica ca nu visam degeaba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balaurul cel mare, şarpele cel vechi, cel numit Diavol şi Satan, care induce în eroare întregul pământ locuit. (Apocalipsa 12:9) Oare de vise nu sar folosi? Si cine sunt aceia care prezic viitorul azi, exact prin metodele pe care le condamna creatorul in Biblie. Ghicitoria, magia, cei care cauta semne prevestitoare, leaga cu farmece, mediumurile, prezicatorii cum sunt zodiacurile... Deuteronomul 18:10–12. numai ca cei care stiu sa se fereasca sunt ocrotiti, care stiu toate metodele folosite de cel rau, dar si cum sa se protejeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CrImINalAlove strucklove struck:*:": veneai tu la mine cu el si inca un prieten si mihai m-a luat in brate si eu i-am zis sa-mi dea drumul pana acasa si a cazut jos sa inrosit la fata si plangea rau dupa mine si voi va chinuiati sa luati si nu puteati si m-am sculat