| anonim_4396 a întrebat:

De ce vorbesc unii credincioși ca niște roboți confecționați prin Ardeal?

19 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu te apuca de stand-up comedy...

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Unde am zis că vreau să mă apuc de standup?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine ca nu vrei. Lasa-i pe cei amuzanti sa se apuce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deși sunt credincios, îți dau dreptate. Eu le-am mai atras atenția, dar acum fiecare cu metehnele lui. Eu am zis în felul următor, desigur că este bine să crezi, să crezi în ceva, cum credem fiecare, dar la un moment dat acele credințe trebuie să devină ale tale, opinia ta personală.
Când ma întreabă cineva ce culoare are cerul, nu voi mai zice mereu că este "Albastru așa cum mi-a zis mama" ci voi zice "albastru" și punct. Astfel deci mi-am însușit credința, creând un nou principiu de viață. Presupun că de asta te legi, de faptul că mulți nu au personalitate și orice spun, spun "așa zice Domnul". Și pe mine mă irită uneori. Consider că aceste principii ar trebui să fie incorporate ca atare în personalitatea ta și astfel să nu fie nevoie de fiecare dată să menționezi de unde vin informațiile. Fiind creștin ar trebui să fie evident de unde vin, dacă trăiești și vorbești cu adevărat ceea ce trebuie. De asemenea mă mai irită, și probabil și pe tine, hiper-spiritualizarea unor situații banale sau in care pur și simplu nu este cazul. Îți dau un exemplu, eu sunt fotograf și nu pot spune neapărat că ceea ce fac are treabă cu Dumnezeu, să spunem că surprind natura creată de El și ăsta ar fi un argument, dar cam atât. Nu-mi place să exagerez. Desigur orice lucru e bine să-l faci ca pentru Dumnezeu și să fii un exemplu în societate(ceea ce se aplică chiar și dacă ești ateu, în fond toți ar trebui să vrem să schimbăm lumea în bine), dar asta ar trebui să fie o normalitate ci nu un lucru prin care să te fălești cu credința ta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De asemenea mă mai irită, și probabil și pe tine, hiper-spiritualizarea unor situații banale sau in care pur și simplu nu este cazul.

DA! Ai dreptate în tot ce ai scris.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor))) dacă e serios, eu leșin. Are ss-uri?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

L-am întrebat. Dar nu cred că are cum să existe așa ceva. Nici chiar așa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E contul ei sigur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai idee cât mă bucur că ți-am scris.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si eu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De la cartelasim
https://i.imgur.com/z50bv5I.jpeg
Dar pare fals.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta nu suna deloc ca ea laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau e ea și face pe nebuna laughing))

| Jus7t a răspuns:

Tocmai ce vorbeam despre asta cu cineva și acum văd întrebarea asta, crezi în puterea gândului, caste?

Nu știu care e faza cu UNII, dar parcă sunt drogați, toată ziua când ii vad zâmbesc și vorbesc mizerii, dar nu e zâmbet de om normal, e zâmbet forțat. Și când vorbești cu ei nu pare deloc sa fie umani, adică la ce argumente au ei parcă nu înțeleg deloc oamenii.
Cred ca ei se forteaza sa "iubească " pe toată lumea pentru ca asa au citit ei undeva, se forteaza sa fie fericiți și pe pace pentru ca asa au citit undeva și cred ca de asta par roboti.

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Exact.
Pe mine mă uimesc ce fraze lungi pot să lege prin care să exprime absolut nimic.
Ăștia pacifiștii n-au nicio urmă de personalitate proprie.

| Eisenheim a răspuns (pentru Jus7t):

Telepatie laughing

| Jus7t a răspuns (pentru Eisenheim):

Mi se mai întâmplă chestii de genul laughing trebuie sa existe ceva.

| Eisenheim a răspuns (pentru Jus7t):

Nu te mira, e un fel de wifi laughing

| Eisenheim a răspuns:

Pentru că în Ardeal totul ii cu fainoșag no,de-aia laughing
Deci sa facem o simulare : Domnul a zis că atunci când va veni pe pământ, va veni pentru că a mai fost și va fi așteptat când va veni la fel cum a fost așteptat și când a mai venit, deci fiți prevăzători, căci dacă va veni și va va găsi nepregătiți... Deci despre cine vorbesc? Ce v-am spus mai exact? Ce ați înțeles? Care e ideea? laughing Vedeți voi, poți vorbi ore in șir fără să spui nimic de fapt