| LordBolton a întrebat:

De ceva timp a trecut anul 2012 si apocalipsa din acel an.totusi am auzit ca iar cred unii oameni ca va veni una in 2013.nu am inteles chestia cu paranoia deci a fost una in 2000, una in 2006, aia din 11.11. 2011, aia din 2012 si tot nu s-au prins care este treaba cu apocalipsele,deja devine plictisitor,oare anul asta o sa cina o asa zisa "apocalipsa" s-au ne-am desteptat, voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este logic ca orice inceput sa aiba si un sfarsit. Atatea pericole ameninta omenirea incat ar trebui sa fim inconstienti sa nu le luam in calcul.
Cel mai bine ar fi sa traim ca si cum maine ar veni Apocalipsa, sa fim pregatiti sufleteste si impacati cu cei din jurul nostru. Sa invatam sa pretuim fiecare clipa din viata noastra asa cum este la momentul respectiv.

| Aiwendil a răspuns:

Apocalipsa e in mintea noastra.Noi o tot inventam. Dumnezeu nu vrea sa ne distruga.Raul vrea si ne sopteste la ureche tot felul de imagini si ganduri legate de sfarsitul lumii ca sa ne sperie si ne credem credinta.

| DNSK a răspuns:

Nici Iisus nu stie cand va veni. asa ca.

| AtateaConditii a răspuns:

In Biblie se spune ca apocalipsa va veni cand nimeni nu se asteapta. Deci de cate ori anunta ei de atatea ori nu se va intampla.

| tioan a răspuns:

E o metoda de manipulare a maselor...si culmea e ca in fiecare an se gasesc prosti care sa creada minciunile astea

| GeorgeLove a răspuns:

Eu zic ca unii oameni ne orbesc cu aceste dezastre naturale ca sa nu vedem noi ce lucruri teribile fac sau ca ne-ar fi mai bine fara ei.