| Hdhdj a întrebat:

De cine v-ar fi frica mai mult? Un interlop sau un criminal in serie pshihopat? Si de ce?

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un criminal in serie pshihopat

| Mosotti a răspuns:

Imi e frica de un criminal in serie psihopat pentru ca ala face crime fara motiv, omoara pe oricine vrea total aiurea! Interlopul nu se ia de tine daca nu are afaceri, treaba cu tine, daca nu l-ai suparat cu ceva, daca nu are motive chiar si in rautatea lui.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Criminalul in serie ca exista riscul sa fie mai destept ca mine. Cu interlopul ma descurc eu cumva din vorbe...

| Celcestietot a răspuns:

De nimeni, sunt tot oameni. Daca stai cu frica nu mai faci nimic in viata.

| Hdhdj explică (pentru Celcestietot):

Nu iti este frica pana cand te trezesti cu un cuțit în spate sau împușcat...

| Celcestietot a răspuns (pentru Hdhdj):

Daca cineva este pus in fata situatiei, frica nu il ajuta cu nimic.

| Hdhdj explică (pentru Celcestietot):

Ba da. Pentru ca se produce adrenalina astfel primesti multa energie si poti face lucruri pe care in mod normal nu le ai fi facut. Ai mai multa putere, energie si viteza.

| Celcestietot a răspuns (pentru Hdhdj):

La mine intervine acest set cand ceva iese din tiparele moralitatii, nu imi trebuie frica pentru asta.

| Emma30555 a răspuns:

Interlopul nu face rău nejustificat, joaca după niște reguli, e periculos în anumite situații dar dacă nu ai de aface cu lumea lor nu prea te interesează, criminalul în schimb e clar mult mai periculos, răutatea lui e patologica

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Foarte bine spus, asa am zis si eu.
Interlopul daca nu ai tangenta cu el, nu-ti face nimic, insa un psihopat criminal, te omoara fara motiv.
Si interlopul te omoara daca intri cu el in camatareala si altele, dar doar daca intri! La celalalt nu depinde de tine sa nu intri in ocheanu lui, el te alege si-ti face rau.

| gemeni6226 a răspuns:

De al doilea pentru ca cu un interlop mai poti discuta si negocia pentru viata ta dar cu un psihopat nu. Daca psihopatul isi pune in gind sa te elimine nu-l convingi de contrariul ba mai mult il atiti sa o faca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De al doilea bineînteles, pe interlop poti sa-l câștigi, prin anumite gesturi si comportamente, al doilea probabil te vede ca pe un obiect de care se poate folosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De un psihopat. Pentru că acesta nu are empatie sau mustrări de conştiinţă, iar fiind şi criminal, nu ar avea nicio reţinere în a mă ucide dacă ar vrea.
Există, ce-i drept, probabilitatea ca şi acel interlop să fie psihopat.

| Peachdelight a răspuns:

Clar un criminal in serie care mai e și psihopat. Îmi e frica de psihopati in general chiar daca nu sunt criminali. Boala grea asta. Sa ne ferească Dumnezeu! Pai cum de ce? Cu un om de genul nu ai cum sa ajungi la un consens ei pentru asta trăiesc, mintea lor doar in jurul răului se învârte.

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Doar nu au sentimente, nu-i mare chestie, nu te aleargă fiecare psihopat cu un cuțit îmbibat în sânge, sunt multi care duc o viață de om normal și se integrează în societate.

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu te aleargă dar e suficient sa îți facă rău psihic sau mai știu eu cum. Zic pas la astfel de oameni! Poa’ sa ducă viața normala, cât o duc un an, maxim doi pana la următoarea victima. Ăștia nu au cusur.

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Daca o sa dau peste vre-unu o sa apelez la tine sa vi sa ma salvezi!

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Rău psihic poate sa îți facă și un om care funcționează "normal" și chiar mai rău ca un psihopat. Așa se nasc, ce să faci. Aia este propagandă eronată deci și informația transmisă la fel, nu sare nimeni ca la Caracal pe noi.

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Acum mă simt ca un erouhee hee! O să îmi fac o intrare din aia mișto când vin să te salvez, una cu fulgere, balonașe și unicorni laughing.

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu știu ce experiențe de viața ai avut tu, dar eu am avut... și m-au lăsat destul de marcată. Așa ca poți sa încerci sa îmi bagi in cap povesti din astea, omul oricum nu-l cunoști o viața întreaga cat stai lângă el... psihopatii sunt o fobie de-a mea pana in vecii pururilor. Daca ai avea și tu o experiența cu una mai dilie așa poate m-ai înțelege laughing

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Și nu unicorni. Ca tu trebuie sa îl sperii pe ăla, mai bine pe un cal din ăla negru cu ochii roșii cum erau entitățile alea din Harry potter și talismanele morții.

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Am avut și eu destule experiențe cu tot felul de oameni. Îmi pare rău că te-au lăsat marcată, niciunui om nu trebuie să i se întâmple asta. Treaba cu statul langa el o viață și nu îl cunoști este adevărat de cele mai multe ori, bine, se mai schimba și gândirea de-a lungul timpului, chestia este că nu știi cu ce mecanisme îl iei la mansarda, așa măcar ai putea să îl depistezi mai bine la mișcări.

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Vin cu baloane de IT și cu un unicorn turbat și înfometat, este bine laughing happy? Harry nu am văzut, poate o sa ți se pară surprinzător rolling on the floor.

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Daa. Mare dreptate ai, ar fi super sa avem și un al 7-lea simt care sa se bazeze pe asta. happy

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu ai văzut Harry? Omg. trebuie sa îl vezi, bine cărțile sunt mult mai bune decât filmele dar totuși... merita! clown-ul IT? laughing))

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Ar fi interesant happy.

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

O să fac asta în viitor; văzusem mai demult din el și pe sărite, când apăruse mai pe la început, dar nu prea mai țin minte din el. Clown-ul IT, o să le fac niste glume mortale smug.

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

HahHhaa deja mi te imaginez ieșind din canal cu gura pana la urechi laughing))) cred ca facem spam aici... poate ne înjură userul care a pus întrebarea de mai sus. O zice ca noi suntem aia psihopati.laughing)

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Hehe, you'll float too laughing. Este bine sa comentam, ducem întrebarea in top și apoi îl poate ajuta tot forumul cool. Psihopați sau poate interlopi, nu se știe laughing.

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Iar ai dreptate laughing) prefer modul interlop. Ce al Capone? e mic copil pe lângă noi. Eu psihopata sper din suflet sa nu fiu laughing))

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Noi nu suntem psihopați, clar interlopi, nu se mai putem ascunde laughing. Nu personalități dark importante, mai modești, un fel de John diavolul alb.

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Nuuu, stai ca am caracterizarea perfecta. Un fel de jesse pinkman laughing))

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Nu mai spune aici asta, că ne descoperă laughing!