| anonim_4396 a întrebat:

De craciun fii mai bun, "cica". Pai si in restul anului? "dzeu cu mila"? alta vorba mai buna nu gaseam.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

laughing da sigur si eu mam cam saturat sa fiu bun, voi fi cu o baba care duce pungi grele sau cu un incepator care vrea sa-l invat cum merge traileru.

| alessia5158 a răspuns:

Nu poti "functiona" ca o veritabila institutie filantropica, tot anul---cel putin, la sarbatori sa"fii mai bun"!
In restul anului, precum zici, "D-zeu cu mila"!

| sappy a răspuns:

Este un simplu cliseu pe care "prostalaii" il cred! Daca prin absurd de craciun traditia ar fi ca orice om sa munceasca de doua ori mai mult ca in orice alta zi(nimeni n-ar respecta-o) dar cand e vorba de stat si mancat suntem cei mai buni!

| Xpressurself a răspuns:

Macar de craciun sa fii bun daca nu poti in restul timpului.
fa un efort macar de craciun.
la asta se refera happy

| SweetMinion a răspuns:

D-zeu cu mila si cu sila pentru restul anului laughing 'De Craciun fi mai bun' pe naiba, ca nici in pragul sarbatorilor unii dintre noi tot nu isi arata partea cea buna.'De Craciun fi mai bun' - daca eu tot restul anului am fost buna si acum ca e Craciunul eu vreau o pauza? S-a gandit cineva la asta?

| TPUuser199 a răspuns:

Mare dreptate ai laughing))) Big (y).

| Glumet a răspuns:

"De craciun fii mai bun" inseamna sa fii mai bun decat esti in restul anului, adica poti sa fii bun si in restul timpului.

| ShiningMockingjay a răspuns:

Dzeu cu bocancul, ca oricum nu suntem mai valorosi pentru universul asta decat gandacii.