| sweetluly a întrebat:

De curiozitate exista manele in engleza?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bună asta! rolling on the floor

| TeoPT a răspuns:

Justin bieber, tot alaiul de la disney, 50 cent, lady caca, rihanna. o grămadă, mult mai multe manele sunt în engleză decât în română

Baftă

| Dean1996 a răspuns:

Manele,inseamna melodii care nu transmit nimic,dar sunt in engleza, desigur ca exista si manele in engleza, cantaretii care vorbesc nu transmit nimic numai ca in engleza:))
http://www.youtube.com/watch?v=M2Yx0H2ypEI
http://www.youtube.com/watch?v=q3NwJF28wjU&ob=av2e

| ionutmihai2002 a răspuns (pentru Dean1996):

Nu e asa pentru ca sunt foarte multe manele care transmit ceva. Exemple gasesti la florin salam nicolae guta, si toti ceilalti manelisti. Multe manele au chestia aia de dragoste ca zice de o femeie altele is pentru chef altele de suparare. Deci nu sunt manele care nu transmit nimic. Ce zici tu de melodii care nu transmit nimic is beat-uri cum ar fi NCS sau mai e si Alan Walker care face de-astea si Marshmello. Chiar si rapperii din america transmit ceva cand zic ca fumeaza si au gagici. Absolut fiecare melodie transmite ceva inclusiv acele beat-uri pentru ca te fac sa simti ceva, imi place, nu imi place, ma face sa ma simt ciudat, ma face sa simt trist, iti transmite o emotie. NU EXISTA CE ZICI TU ACOLO CUM CA UNELE MELODII NU TRANSMIT NIMIC, TRE SA FII PROST SA ZICI ASTA. DAR PRIN PROST MA REFER CA, CHIAR TRE SA FII PROST DE-A BINELEA

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Dovada vie ca exista manele in engleza. =)) A fost pus recent si pe cocalari.com. enjoy =))
http://www.youtube.com/watch?v=MO7lPRQEzNg
http://www.youtube.com/watch?v=9TMNUs0XalY&feature=related
Nooo,stop the noise! :))

| DeeaBlondiii a răspuns:

Da.Manelistii i-au copiat pe aia care fac muzica indianalaughingcredlaughing

| EuDoru a răspuns:

Manele pentru occident(engleza)inseamna toata muzica romaneasca. Occidentali nu il cunoaste pe Salam nu cunoaste pe Dolonescu si nu cunoaste nici Cristian Alexandru(iris)ii spun tot numele findca sunt sigur ca fff multi romani nu stie cine este! Intr-un cuvant nu doar MANELELE nu este cunoscute in occident(engleza)