| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare data cand ies la tabla nu mai stiu nimic, ce pot sa fac sa imi controlez emotiile? raspuns urgentFUNDITA

Răspuns Câştigător
| Danutza27 a răspuns:

Mai catutza stai asa daca iesi la tabla si nu ai invatat este nasoala treaba. Daca esti calare pe baricade ce te opreste sa nu tragi de 3 ori aer in piept si sa spui ce ai invatat. Stiu ca este greu sa dai drumul la vorbe cind te privesc 30 de perechi de ochisori si unii se mai strimba la tine, dar tu trebuie sa te stapinesti sa fi tare si gata.Trebuie sa te concentrezi la problema/intrebare sa te aduni incet si sa deschizi gura apoi dupa ce vei incepe sa spui ceva bun ideile se vor lega una dupa alta ca vagoanele dupa locomotiva.Ia si tu ex pe altii care nu au trac,raspunde la ore sa te obisnuiesti sa porti un dialog cu proful. Daca nu inveti de acum sa te stapinesti vei ceda astazi, miine, poimiine si viata ta va fi praf.

1 răspuns:
| Queensway a răspuns:

Gandeste-te ca iei 2 in catalog. eu asa fac la mate si fac bine.laughing. frica ma incurajeaza rolling on the floor