| AlicuBordeiAlicu a întrebat:

Cum imi pot controla emotiile?

Adica atunci cand ies la tabla sau spun lectia ma fac instant rosie ca focul si imi frige fata apoi incep sa transpir.

Vreau sfaturi cum sa imi controlez emotiile...

Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Cumva te intimideaza si privirile colegilor? Frica de a gresi lectia? Aveam si eu o problema similara. Mi-a trecut atunci cand nu mi-a mai pasat de ce e in jurul meu, interesul meu era sa zic lectia, sau sa rezolv la tabla rapid si sa scap. Respira, linisteste-te si fa abstractie de ochii atintiti spre tine.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Trebuie sa scapi de frica si de gandirea asta ca cei din clasa care te privesc nu ar trebui sa te intimiteze. E ca si cum ai fi pe scena si trebuie sa iti joci numarul.

| Bsouhgc a răspuns:

Înțeleg ce zici obisnuiam sa am aceiași problema...
Cand ai emotii, sti de fapt raspunsurile?
Daca da atunci trebuie să scrii pur si simplu ce iti vine.
Daca nu atunci este normal si ar trebui să inveti mai mult.