| ZxPoox a întrebat:

De fiecare data mama imi spune cand plec afara "sa nu vii peste ora 20:00" ce pot sa fac ca sa ma lese? Fara raspunsuri de genu asta:"vorbeste cu ea..."sau ceva de genu asta. Vreau raspunsuri:dFundita

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Fa-ti toate temele pentru a doua zi, fa baie, spala-ti rufele, fa ordine in camera ta, si spune-i ca " afara" e mult mai frumos si bine dacat in casa. Spune-i ca lucrurile pe care le afli acolo, sunt mult mai interesante decat ce afli in casa. Poate va intelege ca trebuie sa stea mai mult la discutii cu tine!

| Lora a răspuns:

Pai cred ca e de-ajuns tinand cont ca e deja toamna si se intuneca mai repede, scoala a inceput si e nevoie sa te odihnesti, pentru week-end da o poti ruga sa-ti ofere o jumatate de ora in plus maxim o ora, iar cand vei creste mai mare iti poti permite mai multe ore.

| Emeraude a răspuns:

Eu sunt de acord cu mama ta, nu cred ca esti constienta de pericolele ce te inconjoara, mai ales dupa ce se lasa intunericul... este normal sa-si faca griji si sa incerce sa te protejeze pe cat de mult poate. Tu ce-ai vrea, sa te lase pana la 22 si in timp ce tu te distrezi, ei sa-i inghete inima de spaima?!
Asteapta sa mai cresti putin si ai sa vezi ca si restrictiile vor fi mai blande! happy Pana una alta, asculta-ti mama!
Succes, pa-pa!

| Stefania_1782 a răspuns:

Stii cum fac eu?big grin Mie imi zice sa vin la 22:00. Ma intreaba cand vii? Iar eu ii spun ca de obicei. Si cand ajung acasa se face vreo 11:30 si imi zice ca am intarziat. Ii spun ca nu se mai intampla si a doua zi tot ca de obicei vin laughing>

| krystinne a răspuns:

Ia-ti prietenii si stai in fata blocului stunci te vede te striga in casa dar ii spui ca esti langa bloc asa e si ea linistita... iar tu poti sa scapi de stresul'' 20. oo''. pup