| Reghqen a întrebat:

De la ce înălțime un bărbat poate fi considerat înalt după părerea voastră?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1,85.

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Oricum romanii sunt mici de inaltime, rar unul care sa fie atat de inalt, putin generatia mea e pitica, 1, 65-1, 70 cele mai dese inaltime.

De la 1, 80 in sus e inalt

| Reghqen explică (pentru Drimmero):

Da, așa e, sunt cazuri foarte rare în care un român ajunge la 190 centimetri +

| Drimmero a răspuns (pentru Reghqen):

Mai bine sa ai o inaltime medie, e mai echilibrat, daca esti proportional chiar vei arata bine. Daca ai 1, 90 + si esti slab se vede ca dracu, daca esti mic esti gras vei fi indesat si tot asa.

| SilentRain a răspuns:

Pentru mine tot ce depășește 1.70

| Sofer a răspuns:

De la 1.75 în sus e considerat un bărbat înalt.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

1.90. Hai 185, deși ăștia de 1, 80 mi se pare media laughing, nu mi se par înalți. Oricum sunt mai importante proporțiile, că degeaba ai 1, 90 dacă ești deșirat.

| Reghqen explică (pentru supadeceapa):

Adevărat, și mie mi se par mici/normali ăștia de 175-180. Eu sunt în IT de mulți ani, iar aici majoritatea sunt de 180-195, eu ca sunt 178 ma consider minion rău față de ei. Trec pe stradă și majoritatea sunt mai înalți decât mine! Clar este ca ei mănâncă și mai sănătos față de noi români... dar totuși eu consider ca cineva trebuie să mănânce ceea ce vrea și ceea ce ii place deoarece odată trăim big grin

| Dismally a răspuns:

Cred ca depinde de la ce inaltime privesti big grin Peste 1.80 sunt inalti, itre 1.75 - 1.80 medii, iar sub 1.75 mai putin inalti. parerea mea happy

| Endoryus a răspuns:

Vai si amar mai sus. Acum 20 de ani poate era adevarat dar in ziua de azi un copil de 17 ani poate avea lejer 180. Ala e normal, nu inalt. Dar cand ai 170 minti ca aia e inalt, evident.

Răspuns utilizator avertizat
| Dorotheea21 a răspuns:

De la 1.85 pana la 1.95 este inalt.
Peste 1.95, foarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general tot ce este peste 173 poate fi considerat înalt din punctul meu de vedere, o data ce media din Romania este cam asta. La bărbați.

Daca te referi într-o relație. Multe fufe deși au un metru și-un papuc își doresc pe unu cu 20cm mai sus decât ele. Orice depășește înălțimea tipei, e înalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1,80

| MaryMaria333 a răspuns:

1.70 in sus. Am dreptate? ))

| lorix a răspuns:

De la 1.90 in sus.

| Alex4322 a răspuns:

1.80 fix fix fix fix.