| Rama89 a întrebat:

De o perioada de timp am inceput sa devin obsedata de un barbat cu multi ani mai in varsta decat mine care tot vine sa-mi livreze diverse lucruri. As dori sa mi-l scot din cap deoarece omul e casatorit si nu e nici potrivit ca varsta pentru mine, ma gandesc la el intr-una si abia astept sa vina ziua cand trebuie sa-mi livreze ceva. Il astept cu mari emotii, toate gandurile mele se invart in jurul lui. Dupa ce pleaca ma cuprinde o stare de depresie din care cu greu ies, ma atrage destul de tare aceasta persoana desi nu mi se pare a fi un barbat frumos. Ce sa fac sa mi-l scot din cap? As merge la un psiholog dar nu cred ca m-ar putea ajuta.

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

Du-te la psiholog, lasa omu in pace ca e insurat

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Acum stii care e treaba, nu te incurajez sa faci ceva necuviincios, insa era o vorba: decat sa planga mama, mai bine sa planga ma-sa. In cazul tau, se poate adapta. Daca starile neplacute persista si, poate, se agraveaza si daca simti ca ajutorul unui psiholog nu ti s-ar potrivi sau nu ti-ar putea rezolva problema, sfatul meu e sa ii spui respectivului ceea ce simti. In caz ca te va refuza, totusi stii ca ai incercat si, cred eu, te vei simti mai bine. Nu te va refuza si lucrurile vor evolua intre voi, ok, ii vei sparge casnicia, insa trebuie sa te gandesti si la faptul ca poate el nu e in prezent fericit. Poate lucrurile nu merg asa de bine cu sotia sa, in consecinta acceptandu-ti avansurile. Fa ceea ce crezi si gandeste-te, in primul rand, la binele tau.

| Freya1 a răspuns:

Te-ai indragostit la prima vedere se pare.
Nu cred ca esti obsedata neaparat cat indragostita. Daca ai posibilitatea sa nu te mai vezi cu el ai face bine sa faci asta daca tot vrei sa ti-l scoti din cap sau, chiar daca e idee proasta incearca sa vorbesti cu el o data amical cine stie poate dupa ce il cunosti sau dupa ce ii vezi gandirea nu mai ai acea atractie fata de el.

| LoveSleep a răspuns:

Fantezii cu poștașul, uu, hot.