| dani_7449 a întrebat:

De unde are gaara puterile alea de nisip, hai ca am auzit de la multi, de la shukaku, dar acum in scoate pe shukaku din el si tot mai are puterile, deci?

1 răspuns:
| mamoca0 a răspuns:

In shippuunden intr-adevar shukaku este scos din gaara si capturat de akatsuki... puterile lui gaara cu nisip sun din acel "blestem" de pe fruntea lui (partea stanga ) puterea cu nisip a lui gaara nu are legatura cu shukaku decat raul din nisip si chakra marita. Sper ca ai inteles mare parte