| Iamlolanoah720 a întrebat:

Dece oamenii de pe TPU sunt atat de nesimtiti? Adica pe bune, am pus o intrebare cu mine sa vad daca sunt bolnava sau nu si au inceput sa faca misto pe subiectul acesta sau ca am gresit ca nu am pus « majuscule la numele tari » ceea ce mi se pare absurd, adica inteleg ca ar trebui sa ma duc la doctor doar ca acum e imposibil deoarece maine plec in Romania si in Franta iti trebui programare ca se te consulte si m-am gandit si eu sa intreb pe TPU. Habar nu aveam ca o sa fie oameni deranjati de asta, adica nu ai cum sa faci misto pe seama asta, gandeste-te ca persoana acea chiar e bolnava, deci am ramas uimita de raspunsurile ce le-am primit in acea intrebare si stiu ca toti acei nesimtiti o sa imi sarain cap acum dar chiar nu ma intereseaza pentru ca voi nu dati dovada decat de oameni nesimtiti si nerespectuosi.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Idioti & panarame sant la orice pas...

| Iamlolanoah720 explică (pentru mgtow):

Adica ce vrei sa spui prin asta te referi la mine

| mgtow a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

La aia care se ia de tine

| Violleta2022 a răspuns:

Tu vorbesti de nesimtire?

Ia de vezi cat de "simtita" esti tu, care raspunzi atat de urat pe forum:

https://imgur.com/Un9kcEP

Cand ceri ajutor, fii respectuoasa si vorbeste frumos, ca asemenea raspusnuri denota doar nestimtire si lipsa de educatie din partea ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acu sa fim corecți de ambele părți... Nici tu nu ai dat vreo dovadă de bun simt... Citez din tine

"Nu asa ca inchideti gura aia de prost"

| Iamlolanoah720 explică (pentru suntserios):

Pentru ca el a inceput primul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai covid si scrii naspa.
Toate cele bune!
Sa porti masca printre oameni.

| Iamlolanoah720 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok am inteles credeti cu toti ca scriu naspa parerea voastra, nu am covid nu ai cum sa stii tu ca am covid nu acestea sunt simptomele covid-ului stiu asta pentru ca am trecut prin aceasta boala si plus de aia am facut test acum 2 zile

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Covidul asta are multe tulpine/variante. Poate fi una mai naspa.

| Mosotti a răspuns:

Ai ramas uimita sa afli ca sunt multi prosti la caracter, de aia sunt nesimtiti.
De ce ai ramas uimita nu stiu.
Ba are cum sa faca misto pe seama asta daca e porc acela la caracter.

Aia sunt mai bolnavi ca tine sau ratati, ca un om realizat si sanatos nu are de ce sa insulte, nu simte nevoia asta, ei fac asta sa se razbune pe altii pentru problemele lor, de parca e cineva vinovat ca ei sunt asa.

Si eu am probleme dar nu ma razbun pe altii, soarta e de vina, nu oamenii.

| relian a răspuns:

Asa si tu ca un om civilizat ce faci? Vii si pirasti pe aia ca se luara de tine ca nu ai scris cu litera mare,frumos din partea ta laughing acum nu mai esti curioasa de ce boala ai,deja te riciie faptulc a s-a luat careva de tine.
Iti zic tie si la toti de pe aici,atunci cand pui o intrebare,.nu te astepta ca toti iti cvor raspunde doara asa cum te astepti tu,fiecare are parerea lui,fiecare poate sa zica orice,atita timp cit nu vorbeste urat,cit nu te injura etc tu trebuie sa le multumesti,nu sa vii sa ii vorbresti pe acei oameni de rau,asa cum faci aici,acum.

Deci omu ala tia citit intrebarea,plus de asta tia mai si raspuns,asa cum sa priceput el,deci trebuie sa il rerspecti,asta daca vrei sa fii respectata la rindul tau.
Daca cineva iti raspunde altceva decat ai intrebat,tu poti sa treci mai departe,sa nu-i raspunzi,ori daca ii raspunzi ceva,scurt,multumesc de raspuns,dar nu ma ajuta si aia e tot,nu stai ce ma iei tu cu faptul ca scriu gresit si bla bla,deci tu dai apa la moara alora in loc sa cauti raspunsuri care tiar fi de ajutor.

Inca odata,cine da un raspuns si nu iti vorbeste urit,nu te jigneste,nu vad de ce sa-i vorbersti,esti pe net,esti pe un webisite unde fiecare poate sa isi dea cu parerea,deci trebuie sa accepti orice raspuns,atita vreme cum am zis nu ti se vorbeste urit,nu te jigneste.
Invata sa te porti,degeaba ai stat toata viata in Franta,aia acolo asa fac?
Am fost si eu prin Franta odata,aia se respectau am vazut se pupau toata ziua laughing indiferent de cate ori se intilneau,nu se supra nimeni daca cineva spunea ceva gresit.
Esti mica asa ca invata,nu mai esti la gradinita sa te duci sa pirasti pe nu stiu cine ca tia atras atentia legat de tine laughing

Deci nu este nimeni nesimtit, vorba lu Hammurabi esti tratata dupa cum tratezi si tu oamenii, cum si ce le raspunzi,
Asa ca lasa-te de jobu asta si vezi-ti de problema ta, aia medicala, asta in primul rind, apoi invata sa te porti.
Bafta

| Hammurabi a răspuns:

Ești tratată după cum îi tratezi și tu pe ceilalți.
Nimic nou sub soare.

| Iamlolanoah720 explică (pentru Hammurabi):

Da dar nu eu l-am tratat prima ci el deci raspunsul corect ar fi ** sunt tratati dupa cum teau tratat ei primi** daca tot e la moda chestia asta sa corectam

| Hammurabi a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Cum adică nu ai fost tu prima?
Cine te-a făcut pe tine proastă înainte să-l faci tu?
De fapt nimeni nu te-a făcut, nici după. Nu te-a jignit nimeni.
Sau consideri jignire pentru că te-a corectat fiindcă scrii aiurea?

| Iamlolanoah720 explică (pentru Hammurabi):

O ba da tu nu ai cum sa stii pentru ca inainte sai ii raspund eu si sa il fac prost mi-a trimis un message ca daca vreau poate sa imi fie tata cum ca as fi orfana si m-am enervat atat de mult voiam sa ii scriu in privat dar m-am gandit sa-i raspund public ceea ce nu mi-a adus prea multa sustinere ba din contra nu am facut bine ar trebui sa ii scriu in privat pentru ca ceilalti nu aveau cum sa stie despre asta si acum toti zic ca sunt eu vinovata

| VoidEternal a răspuns:

Te-ai blocat în câteva răspunsuri negative dar au fost și câțiva care au încercat să te ajute.

Normal că toți te trimit la medic, nu acolo se tratează bolile? Aici nu o sa găsești medici (din cate știu eu) deci din capul locului aveai puține șanse să primești un sfat care sa te ajute cu adevărat.

Plus de asta, sunt foarte puține boli care au simptome super specifice, i-ar fi greu și unui medic să-ți pună un diagnostic doar după ce ii înșiri niste simptome. Ar fi știut cel mult înspre ce direcție să pornească investigațiile, seturile de analize necesare, ti-ar fi cerut istoricul medical, etc. Dar dacă au trecut 2 ani, tu inca nu ai intrat în investigații medicale mai detaliate, la un specialist? Și dacă s-a întâmplat asta și încă nu știi ce ai, chiar crezi că ai fi găsit soluția pe TPU?

Sincer sunt întrebări aici pe site care au primit răspunsuri mult mai agresive decât ai primit tu, deci nu e cazul sa te superi prea tare.

Succes in rezolvarea problemei tale, îți doresc multă sănătate, știu prin ce treci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii foarte inept! Nu ești Româncă? Răutate? Să vezi pe tik tok răutate, acolo e iadul direct laughing ăștia sunt inofensivi pe lângă aia, sa vezi acolo bullyingrolling on the floor