| Bambicuochiiverzi a întrebat:

Dece oamenilor le ie frica de intuneric?

Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Pentru multi dintre copii, intunericul nu este bine venit, daca ne gandim la clovnii sau la monstrii de sub pat. Frica de intuneric este printre cele mai intalnite fobii ale copiilor. Psihologii au studiat gandurile dezvoltate de copii pe baza fricii de intuneric si au constatat o legatura cu imprevizibilul. Daca nu este tratata in copilarie, teama de intuneric devine patologica, transformandu-se in nictofobie.

5 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Mie nu mi-e frică de întuneric.Asta înseamnă că nu sunt om, nigga?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se simt nesiguri, deoarece nu vad clar imprejur.
Se tem de lumina noptii.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Se tem ca vine bau bau

| lVlad a răspuns:

Nu vad bine ce se petrece prin imprejur si la orice zgomot creierul reactioneaza foarte repede(bate inima mai tare, transpiratii bruste etcwinking )

| BlackChainsaw a răspuns:

Din intuneric magnific,
Direct dintr-o farfurie,
Iese-un monstru, nu, rectific
Iese-un borcan cu Prostie!