| bratie a întrebat:

Decebal si Traian cand au semnat tratatul de pace la Sarmisegetuza, au avut penita la stilou de aur sau de argint?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, de unde, frate, stilou pe vremurile alea?
Las' ca era si dupa razboi si nu se gaseau nici de unele! laughing
Si, daca tot ai desertat sacul cu intrebari stupide; penita de argint? Sa fim seriosi; s-ar indoi urgent.

4 răspunsuri:
| andrei90tm a răspuns:

Cand au semnat Decebal si Traian un tratat de pace?! eu stiam ca a incheiat o pace avantajoasă cu împăratul Domiţian în anul 89. Decebal si Traian nu au semnat niciodata vreun tratat de pace si in nici un caz in Sarmisegetuza. El a fost silit să încheie o pace zdrobitoare pentru Dacia: regele dac trebuia să dărâme zidurile cetăţilor, să cedeze o serie de teritorii şi să renunţe la orice independenţă în politica externă.
Poftim:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Decebal

m-am si interesat ca ma gandeam ca poate sunt prost si nu mai stiu dar...

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lemn

| Missy_4860 a răspuns:

rolling on the floor)). Ai pus intrebarea doar ca sa te amuzi nu?laughing

| maretu a răspuns:

Decebal a avut de argint