| marius577 a întrebat:

Imi spuneti va rog cine a semnat tratatul de pace de la Paris din 1947 pentru Romania?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Ghe.tatarescu,lucretiu patrascanu, stefan voitec si dumitru damaceanu au fost cei 4 delegati care au semnat tratatul din partea romaniei.

1 răspuns:
| Zendayya a răspuns:

Conferinţa de Pace de la Paris (29 iulie - 15 octombrie, 1946) a fost urmată de Tratatele de Pace de la semnat pe 10 februarie, 1947 dintre Aliaţi şi statele Axei, în urma celui de-al doilea război mondial.De partea aliaţilor erau Statele Unite, Marea Britanie, Franţa, Uniunea Sovietică, Polonia, Grecia, Iugoslavia şi Cehoslovacia).De partea aliaţilor înfrânţi ai Axei se aflau Italia, România, Ungaria, Bulgaria, Finlanda şi Slovacia... sper ca te-am ajutat.happy funda?