| casandra2222 a întrebat:

Deci ajutor sunt disperataaaaaaaa! deci nu am deloc pofta de mancare,nu mananc mai nimica toata ziua,iau o jumatata de gura de mancare o simt in gura apoi imi vine sa vomit daca ma fortez totusi sa mananc,am luat vitamine dar tot degeaba,am fost la medic, mi-a facut analize si mi-a dat niste pastile sa le iau timp de o luna, au trecut deja 2 saptamani dar tot nu se vede nimica,ajutati-ma va rog ca nu stiu ce sa mai fac, recomandati-mi voi ceva, mentionez ca eu stau in belgia si s-ar putea ca pastilele ce mi le recomandati sa nu le gasesc aici... straight face deci ceva "leacuri babesti" sa le zic asa...

3 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

S-ar putea sa ai ceva la ficat,ceva ce nu ti-a picat bine nici la stomac si asa o sa te tina mult si bine pana dai de starea aia de greata,apoi voma.

Incearca sa mananci mai multe fructe cum ar fi citricele: portocale,gref,lamaie cu miere/zahar,pomelo. Bea multe lichide si stai in pat. Fa-ti niste analize speciale pentru ficat, sa nu ai ceva acolo care sa iti taie pofta de mancare, desi scaderea brusca a poftei de mancare se poate gasi in multe cazuri: hepatita, apendicita,gastrita,chiar toxiinfectie alimentara (daca spui ca iti vine sa vomiti imediat dupa ce mananci, dar ar trebui sa ai crampe abdominale,febra,frisoane, balonare), pneumonie, TBC, Doamne fereste, sunt multe. Eu iti urez sanatate si sper sa iti revi curand, pa pa!

| wforweirdo a răspuns:

Aşa am fost şi eu în vară, un timp. Şi am fost la spital şi mi-au pus o perfuzie, iar apoi încet-încet am început să am din nou poftă de mâncare. Mai bine du-te şi fă-ţi nişte analize.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Nu am ce droguri (pastile) infecte sa-ti recomand insa cred ca ai fost deja informata de catre medic la ce riscuri te expui stand asa nemancata.
Incearca macar sa mananci/bei mai multe lichide:ciorba, supa, ceaiuri naturale etc.