| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Buna TPU am si eu o noua intrebare ...la care cer sa ma ajutati
Imi puteti spune niste tratamente naturale pentru pofta de mancare? chiar si leacuri babesti orice care credeti ca m-ar ajuta...
Am slabit enorm din aceasta cauza si sunt destul de panicata
Numai vreau sa merg la doctor si asa imi da doar medicamente mi distrus stomacul de la atatea pastile.
Dau fundita promit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| justlovee a răspuns:

Te poti apuca de sport deoarece efortul fizic stimuleaza foamea si pofta de mancare.Mananca regulat si incepe cu portii mici de mancare pe care sa te fortezi insa sa le consumi integral.Un regimul alimentar bazat in special pe fructe si legume dar si pe paste fainoase, paine integrala, branzeturi grase si miere de albine si poti incerca si nisite vitamine ca sa iti creasca pofta de mancare.

Succeshappy

| ion1731 a răspuns:

Imparte greutatea ta(kg) la inaltimea ta( metri) inmulteste la o suta. daca obtii un reyultat de la 18 la 24 atunci tot e ok. daca nu, incearca sa maninci (daca vrei sa prinyi kilograme) alimente bogate in kalorii (grasimi, dulceturi).

| SchiZz20CMrecords explică (pentru ion1731):

Pai asta e chestia ca NU pot sa mananc.

| totastept a răspuns (pentru ion1731):

Uite si eu am avut problema asta dar s-a rezolvat! stii cum? ia niste vitamine numite activit, cutia lor este mov dar daca nu merge iti mai recomand ceva! cand mananci ceva uscat mananca si cu muraturi, sa stii ca-ti da o mare pofta de mancare dar sa stii ca daca nici asa nu merge(ar fi ceva imposibil) sa-ti dea familia numai mancarea pe care o vrei intr-un moment anume siti este pofta sa-l mananci sper ca te-a ajutat raspunsul meu