| anonim_4396 a întrebat:

Deci, de ce transpir la sub brat? ma spal dar degeaba, acum sa fim seriosi nu o sa stau cu apa langa mine si in public. cand is undeva intre oameni, transpir si put ca animalul, nu ma ajuta baia de dinainte deloc. Deodorantele nu is bune de nimic, put mai rau de la ele. Imi transpira si mainile foarte tare, am nevoie de servetele. Cand in acasa nu transpir deloc, de ce? Poate timiditatea determina transpiratia asta. Da voi va radeti, ca nu ma spal, da cine transpira ca mine, intelege. Si ii cam naspa cand sunt cu prietenii nu pot ridica mainile ca se sperie. Unii nu se spala, cei drept, dar eu incerc cat de mult pot sa nu put deloc, dar degeaba. Stiti ceva metode/medicamente? Fara deodorante ca is de c*cat. Dau funda celui care a trecut prin ce trec eu si care a si reusit sa scape de putori. Mersi mult!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da imi aduc aminte de un fost coleg de liceu care are niste poze in club cu mainile ridicate si e transpirat groaznic, asa ceva nu am vazut, hai ca inteleg transpiri poate ai o problema cu vreo glanda asa stiu, dar sa iti pui asemenea poze sa vada toti, oricat de haios ar fi dar nu e ceva normal.Pai trebuie sa te duci la un doctor, o sa iti prescrie exact ce sa faci sau mai exact ce medicamente sa iei. sper ca te-am ajutat. funda

| Cherilyn a răspuns:

Dimineata, fa-ti un dus sau spala-te sub brat si apoi toarna putin otet pe un disc demachiant (daca ai pe-acasa) sau pe un servetel si tamponeaza zona subratului. Vei transpira in continuare, numai ca nu va mirosi aproape deloc. Dupa ce te-ai dat cu otet, asteapta 4-5 min si da-ti cu deodorantul obisnuit.
happy Ia-ti tricouri prin care sa nu se prea vada transpiratia (albe, crem, negre). Eu in magazin cand vreau sa imi cumpar un tricou, [chiar daca pare stupid, e chiar eficient], il umezesc putin sa vad daca se vede altfel culoarea din cauza apei. Daca nu e prea evident, il cumpar.
Daca tot nu merge, eu zic sa consulti un doctor...
Eu nu prea mai am probleme cu transpiratia...
Si deodorantul ajuta, mai ales daca e de calitate.
Baftahappy

| jack993 a răspuns:

Date cu mai mult deodorant frate. si cu transpiratu in maini o problema poate fi lipsa de calciu.