| chiftelutacrocanta a întrebat:

Deci femeile sunt poligame si sunt vesnic nemultumite? Astazi daca o femeie umbla cu un barbat musculos,maine vrea sa umble cu unul cu bani,poimaine vrea cu unul sensibil si asa mai departe? Dar daca femeia il paraseste pe acel barbat musculos pentru un barbat sensibil,ce o sa spuna acel barbat musculos? Ca muschii lui sunt urati si ca sensibilitatea lui ala e mai frumoasa? O sa vrea sa devina sensibil pentru femeia aceea ca sa-i arate ca si el poate? Si daca femeia il paraseste pe ala sensibil si se intoarce la muschii lui ala,atunci o sa spuna ala din nou ca muschii lui sunt frumosi,ala sensibil ce o sa faca? O sa vrea sa devina musculos sa-i arate femeii ca si el poate sa aiba muschi? De ce barbatii se compara intre ei pentru niste femei nehotarate care azi le plac muschii,maine banii,poimaine sensibilitatea si asa mai departe? Cati barbati se schimba pentru femei in lume si se compara fara rost intre ei? Are rost? Are rost sa crezi in femeie si sa lasi femeia sa devina oglinda ta? Iti spune azi ca esti frumos si dragut,maine te inseala cu altul ca s-a plictisit de tine si vrea altceva,asta inseamna ca tu esti mai prejos decat ala,sau inseamna ca ala are ceva ce tu nu ai,e ca si cum copacul de mere s-ar crede mai prejos decat copacul de banane si ar vrea sa faca banane, nu? Femeia e poligama si vrea sa guste din diferite fructe, de ce ai crede ca daca ea umbla cu altul inseamna ca ala e mai bun decat tine?

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De ce generalizezi? Nu ai in familie sau printre rude si femei care nu sunt asa schimbatoare?

| Freya1 a răspuns:

Fiecare are dreptu sa aleaga ce vrea in viata daca o femeie nu se hotaraste la unul singur sau se razgandeste e strict problema ei.Ea va trai cu omul respectiv ani de zile sau restul vieti deci are dreptu de as alege partenerul cum si barbatu face asta.Iar daca barbati se lupta sa fie pe plac unei femei din nou nu ii obliga nimeni trebuie sa faca sacrifici ca doar nu le cade p...a din cer direct in...

| Caro34 a răspuns:

Eu cred ca daca il iubeste doar pe unul dintre ei, nu mai are ochi pentru nimeni altcineva fiindca "Iubirea-i oarba!". Apoi femeile sunt mai tot timpul nehotarate fiindca uneori barbatii le dau aceasta stare. Daca ai un tip si el se uita dupa alta; e clar ca nu este iubire intre cei doi si atunci e musai sa-ti cauti pe altcineva care nu mai are ochi pentru X, Y, Z si ramane cu tine din iubire si nu ca ai fi tu cea mai: sexi, frumoasa etc. etc. Totul e relativ in viata - oricand poti ajunge sa nu mai fii frumoasa, atragatoare, sexy insa mereu vei ramane TU si asta face totul! A fost o vreme pe net un pps cool despre iubirea adevarata si spunea cam asa: daca inca te mai place cu o pijama rupta, cu parul zburlit dimineata devreme, fara machiaje si cu masca pe fata, atunci e sigur dragoste adevarata si nu trebuie sa-l mai parasesti fiindca a devenit o parte din tine. Imi amintesc de o chestie draguta: cand mi-am sustinut doctoratul eram super emotionata ca toti ceilalti vor spune chestii super interesante, iar eu voi avea ceva banal, chiar daca era original. Inainte de a spune ceva, intr-o comisie doar de barbati (vreo 6 la numar), l-am cautat pe proful meu coordonator sa-l intreb ce ar trebui sa spun iesit din comun ca sa iau calificativul maxim, iar el mi-a spus: "Nu spune nimic iesit din comun, ci fii ingerul zilei cautat in noaptea intunecata a necunoasterii." Totul a fost perfect; eram ceea ce el tocmai imi spusese! Imi pare rau ca nici el nu mai este in viata mea... Multi oameni minunati (musculosi sau firavi, iubiti sau prieteni, cei mai buni sau cei mai slabi sufleteste) ajung sa se schimbe candva pentru o femeie care le buverseaza tot universul si tot ea il pune in ordine cand le ofera un colt de rai doar de ei stiut! Numai bine!

| Staind a răspuns:

Barbatul perfect = 4-5 barbati diferiti.
La fel si la femei.
Nimeni nu le are pe toate, asa ca bam, mono, p0rno, poli bla bla-uri se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda si voi nu sunteti poligami, voi va multumiti cu una toata viata.Hai ca aici ai nimerit-o.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile vor totul, si uneori nici acel tot nu le-a junge. Zici ca umbla dupã muschi si bani, ei bine din cauza unei pasarici se schimba un barbat, devine sensibil pentru o pereche de craci. Muschii si banii ii faci pentru tine, nu sa te schimbi pentru una.