| Geo14 a întrebat:

Deci...mai pe scurt am nevoie de ajutorul vostru.Am 14 ani, sunt in clasa a 8, si cand incepem scoala dam teza la mate, am vazut cateva subiecte...destul de simple, dar ma gandeam sa incep sa recapitulez mai tot.Cine a dat teza la matematica in clasa a 8a pe semestrul 1 si imi poate zice si mie ce a invatat. Lectie cu lectie. I-as fi recunoscatoare.Si in plus i-as da si funditalove struck

Geo.

Răspuns Câştigător
| Vickyy a răspuns:

Pai, pe noi ne'a pus sa invatam la algebra : descompuneri, formule de calcul prescurtat, aproximari, operatii cu fractii.la geometrie:teorema celor 3 perpendiculare, plane paralele, unghi paralel cu planul, laturi paralele cu planul... Dar la geometrie te sfatuiesc sa recapitulezi toata materiawinking

1 răspuns:
| teo3D a răspuns:

La algebra am dat din multimea numerelor reale (calcule fractii comparatii aproximari) + formule de calcul, dar fara descompuneri)... iar la geometrie toata geometra in spatii pana la teorema celor trei perpendiculare (dr paralele plane paralele drepre perpendiculare si distante) sper sa te ajute dar ai grija sa recapitulezi zi de zi in vacanta altfel o sa uiti (trebuia sa dai teza la mate inainte de vacanta)big grin...succes:*:*:X, funda:-o3?