| NumeDeUtilizator143213 a întrebat:

Deci sumele mele de cheltuiala lunara sa-mi spuneti daca gresesc undeva ca vreau sa verific sa fiu 100%, 1000lei mancare, 400lei utilitati, chirie nu platesc+100lei haine+ 50lei telefon +50lei gen un sampon, gel de dus + o data pe luna la o gagica 100lei =1700lei,la mine in oras minim pe economie e 2400lei, ce inseamna asta? inseamna ca 2400-1700=700lei care mie imi raman in buzunar,am facut calculul aia e, restul nu dau banii pe nimic,gaming, filme, seriale, wrestling NU consuma bani.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa, si intrebarea e? Ca ai cu 700 lei in plus decat ai nevoie?

| NumeDeUtilizator143213 explică (pentru suntserios):

Intrebarea e daca gresesc undeva ca mie mi se pare ca e calcul bine facut, deci concluzia poti sa traiesti cu banii aia, DACA faci numai ce am zis eu deasupra.

| suntserios a răspuns (pentru NumeDeUtilizator143213):

E un calcul complet eronat.
Ai nevoie de bani de transport, oamenii se mai misca din punctul A in B.
Bani pentru medicamente, servicii medicale, tuns, dentist.
Un concediu ceva macar odata la 2-3 ani
Bravo tie daca te incadrezi la 400 lei utilitatile intr-o luna de iarna.
Scoatem de tot cultura din ecuatie? Nu un cinema, un teatru, un concert, un spectacol de orice fel?
Gasesti intr-o luna de iarna o geaca si o pereche de bocanci cu doar 100 lei?
Nu mai ai nevoie in casa de un detergent ceva?
Daca ti se strica fierul de calcat, sau telefonul sau masina de spalat?
Daca se sparge o teava la baie?
Poate ti se rupe scaunul la birou etc etc etc

Sunt o groaza de cheltuiele neprevazute intr-o casa.

| StoicAnalysis a răspuns:

OK, deci nu stii ce sa faci cu aia 700? Sau ramai fara nimic la final, chiar daca pe foaie iti da asta?