| Clarissaaz a întrebat:

Deci tocmai trec clasa a-9a si mi-am ales ca profil filologie. Dar intre timp m-am razgandit. Exista vreo posibila sansa sa ma pot muta la un alt profil [din acelasi liceu] pana la inceperea anului scolar?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Buna!
In legatura cu ce a zis Jipa95, stiu si eu o fata care a fost in prima zi a anului scolar intr-o clasa, iar pe urma in alta clasa.Cred ca a facut o cerere la director.Cel mai bine ar fi sa te duci chiar saptamana asta ca sa te mute in noua clasa inainte de inceperea anului scolar ca sa nu fii nevoita sa cunosti 60 de persoane in loc de 30, nu cred ca e prea comod.Bafta si fii optimista! happy

| Jipa95 a răspuns:

Sigur ca da. Faci o cerere, si o depui la secretariuatul liceului. Tin minte eu cand am inceput clasa a9-a tot asa un baiat a stat o zi in clasa mea, iar a 2-a zi s-a transferat la alt profil, a plecat.

Bft, bobocelule!

| ElenaSA a răspuns:

Poti sa incerci. Daca sunt locuri poate ai noroc. Incearca sa depui o cerere la secretariat.

| Elena_Ele_1999_Mas1 a răspuns:

Nu,dupa 3 luni