| xDoll a întrebat:

Trec in clasa a noua si sunt la profil real. Ma pot transfera (la acelasi liceu) la profil uman inainte de inceperea anului scolar?
Funda.

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

Heyhappynu prea cred ca este posibilhappyMi se pare ca trebuie sa faci primul semestru la real si abia in al doilea semestru te poti transfera(daca zici ca treci a noua)Dar oricum trebuia sa depui o cerere scrisa de tine sau de parintii tai prin care sa prezinti motivele pentru care vrei sa te transferi si undehappyNu stiu daca nu este prea tarziu sa depui acea cerere.Dar poti vorbi cu directoarea liceului, numai ca ar fi cazul sa te cam grabestihappyBafta!

4 răspunsuri:
| kolcov a răspuns:

Nu te poti muta inainte de inceperea anului dar poti astepta pana la terminarea primului semestru atunci te poti muta.

| Xenya a răspuns:

Din cate stiu o sa te poti transfera doar dupa primul semestru, dar poti sa mergi sa intrebi la secretariat! happy

| ƒαηтαααα a răspuns:

Da, Merge da nu inainte de inceperea nului scolar. Adica in timpul clasea a noua trebuie sa ai media peste 9 adica 9.01 sau 9.50 ca sa ai locu asigurat sa fii sigura ca daca ai media mica nu te baga iti ia altcineva locu.
Eu am facut asa
Eram tot la real si vroiam tot asa ca tinelaughing si in clasa a 9a am avut media 9.45 si a mers sa ma transfer practic te transferi in clasa a10a intelegi?happy
Si trebuie sa ai media peste 9 pentru ca vin taranii la oras cu medie mai mare decat a ta si iti ia loculaughing:d

| diana1993 a răspuns:

Da.poti