| RAY a întrebat:

Despre misogini sau rasisti ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| DonaldTrump a răspuns:

Normal ca nu, nu prea ai cum sa stii o persoana in totalitate nici in viata reala dupa zeci de ani, dar pe internet. E mai bine sa fii paranoic decat naiv. Pe langa asta nu trebuie sa increzi oameni mai mult de cat ai trebuie deoarece in majoritatea lor nu poti sa iti pui incredere, exemple ar fi : aia care isi trimit prietenii/sotiile/cunostiintele sa le ia premiul la loto (cel mai evident exemplu)

54 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O părere negativă, ca despre orice generalizare aiurea şi ură iraţională.

| RAY explică (pentru NOname):

Tia trecut cheful de cearta cu mine?

| NOname a răspuns (pentru RAY):

Nu mă certam cu tine, doar îţi ofeream porţia de sinceritate, după care tânjeşti atât.

| RAY explică (pentru NOname):

Multumesc,am terminat de mancat? mai ingrasat la greu a

| NOname a răspuns (pentru RAY):

Eu te tot servesc, după cum vezi, iar de îţi place sau nu, nu mă priveşte. Doar spun ce gândesc.

| RAY explică (pentru NOname):

Cine te opreste sa te exprimi, poate te indragostesti de mine, ca mai am fane pe TPU

| NOname a răspuns (pentru RAY):

laughing Nu cred că e o perspectivă realistă.

| RAY explică (pentru NOname):

Niciodata nu se stie

NOname
| NOname a răspuns:

Ceva haios:
http://www.facebook.com/......451301027/ :))

| RAY explică (pentru NOname):

Ti-am spus ca te vei indragosti de mine

| NOname a răspuns (pentru RAY):

Aha, dacă va fi să trec prin lobotomie.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tu pana nu te vezi cu o nevasta de pe TPU, nu te lasi! Hai ca ai sanserolling on the floor))

| RAY explică (pentru Drimmero):

Da eu vreau sa ma insor, sa imi inchei viata, dar nici una nu vrea nu vezi

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Care sa fie motivul oare?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sunt prea frumos

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor))))))

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sunt prea bun pentru ele sunt bogat, frumos, inteligent, am un carcater de ingereas beat ce mai vrei?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu mai am ce zice, daca tu zici!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Glumesc man

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Stiu, ma, am simtul umorului, ti-am mai zis!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Oameni incuiati la minte

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Tu esti rasist sau misogin? sincer

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Nici unul man

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Daca as fi tigan ai putea fi prieten cu mine?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Tiganul nu e rasa, tiganul e un gunoi

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Desi esti misogin man ))))) cam ai dreptate

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Misogin inseamna sa urasti femeile man, eu nu pot sa urasc una din cele mai mari minuni ale lumii

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Doar le consideri obiecte sexuale?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Femeile fac sexul un act de puritate si de armonie extraordinar, eu cand fac sex nu le consider obiecte sexuale le consider yang-ul yin-ului mei, eu consider sexul o arta perfecta

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Man ma uimesti

| DonaldTrump a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Esti mai poet ca Eminescu laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt oameni si oameni!
Nimeni nu-i perfect,cu totii avem cate o,, pasarica''
Orice,, defect'' poate fi corectat printr-o parere pozitiva asupra celor expuse de tine.
Tot timpul vor misogini si rasisti. e problema lor, nu pot sa-i conving ca nu toate femeile sunt asa cum gandesc ei, nu toti tigani sunt la fel!
GENERALIZARILE NU SUNT BUNE!

| R0R0 a răspuns:

Sincer, nicio parere.
Nu ma interesează

| Suck a răspuns:

Bă nu mai vorbiți despre mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Multi baieti ajung misogini deoarece dau peste multe nenorocite care isi bat joc de ei pentru ca sunt buni, de treaba, bine crescuti. Cand vezi ca esti luat de prost pentru asta poate devii misogin, cine stie. Desigur mai sunt si hahaleri care au bani si crezand ca sunt "cineva" cred ca li se cuvine ca toate fetele sa li se arunce la picioare si cand vad ca asta nu se intampla incep incet incet sa urasca fetele. Sau aia prea timizi sa zica ceva incep incet incet sa urasca fetele pentru ca ei nu pot face nimic. Aiurea

| DonaldTrump a răspuns:

Depinde de la caz la caz, in Romania de exp cand vezi un numar mare de tigani saraci, manelisti care fura sau cu palate parca incepi sa il regreti pe Hitler. Sau in cazul umplerii tarii tale de refugiati (a se citi Germania), apare frica sa nu ramai minoritate in propria tara prin prisma faptului ca nemtii de exp au foarte putin copii iar refugiatii islamisti au de obicei multi. Iar cu misoignii ei poate au fost refuzati de multe ori la viata lor sau abuzati de o femeie sau mai multe. Desi nici asa nu se prea poate scuza defectul lor, putem observa cauza si efectul.

| RAY explică (pentru DonaldTrump):

Ce e mai rau sa fi rasist sau misogin?

| DonaldTrump a răspuns (pentru RAY):

Ambele sunt generalizari. Misoginia sa zicem ca iti afecteaza punctul de vedere asupra unui posibil partener de viata/ a femeilor in general pe cand rasismul te face sa eviti/urasti/detesti alte rase/sub rase care contin si ele femei. Cam greu de decis dar parca in societate este mai ok sa fi rasist decat sa pari misogin.

| RAY explică (pentru DonaldTrump):

Ce inseamna a fi misogin? cum poti recunoaste un misogin? a nu a avea increderea in fete? a le considerea obiect sexual?

| DonaldTrump a răspuns (pentru RAY):

Exista un spectru : a nu avea incredere in fete se poate considera o parte din paranoie, dar si misoginism insa a le considera obiect sexual este evident principala cauza a misoginismului.
A nu avea incredere in fete daca este sau nu misoginism este contestabil, multi oameni au pareri diferite legate de asta.

| RAY explică (pentru DonaldTrump):

A nu avea incredere in oamenii este paronie?

| DonaldTrump a răspuns (pentru RAY):

Nu, a nu avea incredere intr-un mod extrem este paranoia. De exemplu sa zicem ca o persoana neimportanta crede ca toti incerca sa comploteze impotriva lui insa in cazul unui dictator aceasta atentie si neincredere este de inteles si chiar o consider necesara pentru a ramane in viata.

| RAY explică (pentru DonaldTrump):

Ai dreptate, dar uite tu ai avea incredere sa imi dai adresa sau cnp tau?

| RAY explică (pentru DonaldTrump):

Dar man daca tot intarnesti mincinoase si in timp dezvolti o lipsa de incredere e ceva imoral? adica tu ai dat peste o fata sincera pe termen lung?

| DonaldTrump a răspuns (pentru RAY):

Lipsa de incredere este o metoda de a te apara dezvoltata de subconstient, imoralitatea este un termen relativ care depinde de la cultura la cultura. " adica tu ai dat peste o fata sincera pe termen lung?" nu prea desi cred ca sinceritatea depinde si de mediul in care esti crescut/a in Romania de exemplu sinceritatea nu este prea buna, avem o mentalitate cam inapoiata fata de multe tari europene.

| RAY explică (pentru DonaldTrump):

Ai mare dreptate

| RAY explică (pentru DonaldTrump):

E un fel de aparare de dezamagire man, mai bine nu incerc decat sa fiu dezamagit din nou ceva de genu

| DonaldTrump a răspuns (pentru RAY):

Cam asa.

| RAY explică (pentru DonaldTrump):

Sincer ma regasesc in asta, nu stiu ce sa fac

| DonaldTrump a răspuns (pentru RAY):

Sunt multe persoane in acesta situatie, nu este chiar asa de rara. Presupun ca studiul psihologiei umane ti-ar putea oferi niste raspunsuri, insa in afara de asta pe moment nu prea vad solutii.

| RAY explică (pentru DonaldTrump):

Asta si fac de cativa anii, cum isi merge in iubire tie

| DonaldTrump a răspuns (pentru RAY):

Nimic deosebit.

| RAY explică (pentru DonaldTrump):

Cate primaveri ai man?

| DonaldTrump a răspuns (pentru RAY):

Normal ca nu, nu prea ai cum sa stii o persoana in totalitate nici in viata reala dupa zeci de ani, dar pe internet. E mai bine sa fii paranoic decat naiv. Pe langa asta nu trebuie sa increzi oameni mai mult de cat ai trebuie deoarece in majoritatea lor nu poti sa iti pui incredere, exemple ar fi : aia care isi trimit prietenii/sotiile/cunostiintele sa le ia premiul la loto (cel mai evident exemplu)

| mada1820 a răspuns:

Nu sunt nici rasista nici misogina, ba chiar am avut o prietena de etnie roma timp de 5 ani, dar nici nu pot sa spun ca ador romii.