| RAY a întrebat:

Sunteti rasisti? Ce parere aveti despre rasisti?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa le-o zici si tiganilor care vor sa te violeze.
Iar acum o sa te iei de mine fiindca te simti ofensata de cliseul meu, cliseu despre care oricum n-ai habar, ca n-ai fost in situatia in care sa te violeze tiganii. (nu vorbesc din experienta mea, ci din experienta unei verisoare)

"Daca nu am fi diferiti viata ar fi plictisitoare."
Parca ai fi cineva de pe acest site care mi-a spus ca "daca nu ar exista rau, viata ar fi plictisitoare." A spus asta, cu toate ca se plangea ca cineva i-a omorat parintii.

31 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu sunt rasist, dupa atatia ani de fotbal, am avut interactiuni prin fel si fel de locuri cu straini, suporteri ai altor echipe, iar la cati jucatori vin la echipa mea de prin toate colturile lumii,, nu am cum sa port pica unei rase, fotbalul te invata sa fii unit indiferent de culoare, limba sau tara de origine.

| Freya1 a răspuns:

Poate un 50%.
Ce parere sa am, sunt oameni ce pur si simplu au avut ptobleme cu un tipar de rasa, etnie, minoritate si nu ii suporta si nu poti sa schimbi conceptia asta.

| SilentRain a răspuns:

Dap' sunt persoane minunate

| RAY explică (pentru SilentRain):

Suferi din cauza lor?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Aaa' acum te interseaza daca sufar sau nu
50 lei si iti zic

| RAY explică (pentru SilentRain):

Nu am banii, gazul m-a costat mult, 6 milioane de evrei

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Las'vreajeala nu vrei sa dai la nimeni 1 leu, esti calic

Ti-au fost iertate pacatele fiule, amin

| RAY explică (pentru SilentRain):

Ma fac actor de filme pentru adulti sa imi platesc facturile

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Aaaa 'urat, nu mai bine vii la mine la confectie, primesti si bonuri de masa lucrezi si sambata nu-i asa ca suna frumos?

| RAY explică (pentru SilentRain):

In ce functie sa fiu?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Femeie de servici, nu ai tu sansa la masina de cusut

| RAY explică (pentru SilentRain):

Director saracie sau patron, bucurate ca mai exista si firme de astea, in rest cumparam din china, se castiga bine banuiesc

| RAY explică (pentru SilentRain):

Cu incaltaminte nu lucrezi?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Eee pe dracu 'muncesc pentru italieni
Tu director pffffffffff-hahah-hahaha laughing)

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nup

| RAY explică (pentru SilentRain):

Lucrezi 8 ore pe zi plus pauza, deci de ce te plangi?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Mai vorbim cand faci angajarea '

| RAY explică (pentru SilentRain):

Ok,abia astept sa fiu seful tau, atunci sa vezi groaza

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Ce face 'maa?
Iti dau foc la intreaga confectie 'eu sunt cel mai mare cosmar al tau mu-hahaha

| RAY explică (pentru SilentRain):

Ajungi pe strada

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Si tu o data cu mine big grin

| RAY explică (pentru SilentRain):

Eu ca patron nu.fi fara griji

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu sunt rasist. Rasismul e o crima si numai negrii comit crime.

Lasand gluma deoparte, urasc tiganii, indienii si musulmanii.

| deadhoe a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Musulmanii nu-s rasa

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru deadhoe):

N-am zis ca-s rasa. Am zis doar ce urasc.

Nici in cazul tau pitipoancele nu sunt o rasa.

| deadhoe a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nici eu n-am zis ca sunt o rasa.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru deadhoe):

Nu, dar ai comentat de mine ca nu m-am referit la vreo rasa, ca apoi nici tu sa nu te referi la o rasa anume.

| deadhoe a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Oricum toti oamenii au sanse sa ma enerveze, dar ura/rasism nu simt

| eckblume a răspuns:

Eu vreau sa nu fiu rasista. Cred ca fiecare la un moment dat a avut un moment de rasism cand s-a confruntat cu o situatie neplacuta cu anumite natii sau pur si simplu a avut un gand trecator. Mai mult comportamentul (ex:de cocalar) supara. Prin stigmatizarea unei persoane (ex:e musulman->terorist) ajungem sa uram un intreg popor. Rasistii sunt rautaciosi, uneori fiind violenti direct sau indirect, iar asta raneste persoanele vizate. Nu incurajez. Uite un experiment interesant: https://www.youtube.com/watch?v=KHxFuO2Nk-0

| deadhoe a răspuns:

Nu-mi plac pitipoancele, alea wannabe nerdy/edgy si mai ales persoanele cu trasaturi germanice ca par aroganti si multi se cred superiori celorlalte rase, pacat ca ei imbatranesc cel mai repede la piele rolling on the floor)

| AnaEmma a răspuns:

Nu sunt. Eu cred ca rasisti intr-un fel nu stiu... Parca ar fi gelosi unii pe altii. Eu cred ca faptul de a fi diferiti e bun. Daca nu am fi diferiti viata ar fi plictisitoare.♥️♥️♥️

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru AnaEmma):

Sa le-o zici si tiganilor care vor sa te violeze.
Iar acum o sa te iei de mine fiindca te simti ofensata de cliseul meu, cliseu despre care oricum n-ai habar, ca n-ai fost in situatia in care sa te violeze tiganii. (nu vorbesc din experienta mea, ci din experienta unei verisoare)

"Daca nu am fi diferiti viata ar fi plictisitoare."
Parca ai fi cineva de pe acest site care mi-a spus ca "daca nu ar exista rau, viata ar fi plictisitoare." A spus asta, cu toate ca se plangea ca cineva i-a omorat parintii.