| Andreimat a întrebat:

Dezavantajele meseriei de pompier.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singurul dezavantaj este ca-ti pui viata in pericol, salvand alte vieti. Dar se considera dezavantaj, doar daca faci munca de pompier din obligatie, nu din dragoste si daruire pentru profesia asta.

| Sekim a răspuns:

Salut
Nu se pot numi dezavantaje dar exista riscuri si probleme : 1. Iti pui viata in pericol pentru a salva oameni/ pentru a stinge incendii
2. Poti lucra chiar si 24/24 cateodata.

| Phizicistul a răspuns:

Unchiul meu este pompier, niste dezavantaje ar fi ca :
- uneori iti pui viata in pericol.
- uneori lucrezi in weekend sau de sarbatori.
- poti vedea oameni raniti grav, iar daca esti mai slab de inger... dah.
Probabil mai sunt, insa mna e 4 dimineata si nu prea imi vin?