| loomynarty a întrebat:

Din nou am doua intrebari despre visele lucide:

1. Intr-un vis normal daca faci un Reality Check si dupa iti dai seama fara sa vrei ca esti in vis, atunci acel vis devine lucid?

2. Un Reality Check intr-un vis lucid cu numaratul degetelor cu ce ajuta? Adica in vis ai mai multe sau ce? Si cu "stabilizarea visului", de ce trebuie sa te uiti la palmele tale?

2 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu stiu foarte multe informatii despre asta, dar mi s-a intamplat si mie sa-mi dau seama ca sunt intr-un vis. puteam schimba tot dupa bunul plac, in visul respectiv, era ciudat, dar cand sa aduc femeile dezbracate si sa-mi construiesc imparatia de amazoane m-am trezit.era foarte ciudat

| L1feDRAIN a răspuns:

1.E lucid.
2.Nu depinde de vis, faptul ca iti da-i seama ca e un vis tot la ce te gindesti apare in fata ta. Nu daca iti doresti asta ci cum te gindesti la asta. (poate nu intelegi nimic, dar ma rog.zi mersi de ajutor big grin )